Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Kdybych teď dostal infarkt, tak umřu šťastný!“ svěřil se se svými pocity muž, když mu servírka konečně přinesla pivo ke stolu restaurace v Krasicích. Minulé pondělí 11. května začaly číšnice opět obsluhovat hosty znovuotevřených restauračních zahrádek, stejně tak tomu bylo i u kaváren a hostinců, kteří disponují tímto venkovním prostorem. Jejich návštěvnost během prvního týdne po uvolnění zákazu ovšem výrazným způsobem ovlivnilo počasí. Večerník vyrazil o víkendu na malý průzkum do vybraných míst,

Prostějovští milovníci točeného piva popíjeného s kamarády se až do začátku uplynulého týdne shlukovali zejména v občerstveních v lesoparku Hloučela. Během teplých dubnových dní se tam pod korunami stromů na jednom místě scházelo mnoho desítek žiznivců. Postávající skupinky bývaly k vidění také před vchody některých hospod po celém Prostějově, do nichž servírky zanášely pivo v plastových kelímcích.
Tohle vše se po bezmála dvou měsících konečně změnilo. Uplynulé pondělí se zahrádky restaurací oficiálně otevřely. Jejich zákazníci si však od sebe měli udržovat odstup 1,5 metru, nařízeno bylo i povinné dezinfikování stolů po každém z nich. „Dodržovat tato pravidla zejména během poledního návalu, kdy si na místa sedá jeden host za druhým, asi nebude úplně snadné,“ přemítal jeden z majitelů prostějovské restaurace.
Během prvního pracovního týdne s tím však větší problém nebyl. Naplnily se totiž předpovědi a po slunečném pondělním dopoledni se nebe zatáhlo a začali naplno úřadovat ledoví muži – Pankrác, Servác a Bonifác. A aby se pranostiky skutečně naplnily se vším všudy, tak v pátek žezlo převzala uplakaná Žofka. V její režii pak celý den propršel. Teprve o víkendu se opět začalo rozjasňovat a lidé se na otevřené zahrádky začali opět vracet.

 

 

Více o tématu najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 18. května

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-