Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Také společnost FTL provozující v Prostějově městskou hromadnou dopravu pomalu, ale jistě na konci nouzového stavu počítá finanční ztráty. Jak potvrdila náměstkyně primátora pro dopravu Alena Rašková, MHD během koronavirové krize výrazně ubylo cestujících, navíc kvůli prázdninovému režimu v jízdních řádech nevyjelo během nouzového stavu tolik autobusových linek jako za běžného provozu.

Situace s nákazou COVID-19 se nevyhnula ani městské dopravě. „Opatření, která vznikla v souvislosti s nouzovým stavem a omezením volného pohybu osob ze dne 18. března, se plně promítla i do provozu MHD, kde došlo ke snížení počtu přepravovaných osob a k zavedení prázdninového provozu do odvolání. Zároveň byl v autobusech zaveden velice přísný hygienický režim. Jednalo se o vyšší stupeň dezinfekce vozidel s použitím generátoru ozónu, který ničí veškeré viry, bacily infekce a plísně. Samozřejmě probíhaly a budou i nadále probíhat dezinfekce a čištění autobusů běžnými dezinfekčními a čisticími prostředky. Pro minimalizaci kontaktu řidičů s cestujícími byl zaveden nástup prostředními a zadními dveřmi a zároveň byl prostor u řidiče ohrazen bezpečnostní páskou. Pro všechny cestující i řidiče platí i nadále povinnost mít zakrytá ústa a nos,“ uvedla Rašková.
Prostějované během nouzového stavu, tedy alespoň ti, kteří i nadále městskou hromadnou dopravu využívali, uvítali dvoutýdenní termín, kdy za přepravu nemuseli platit jízdné. Z rozhodnutí orgánů statutárního města Prostějov byla totiž MHD v době od 30. března do 14. dubna provozována zdarma. „Od června by se patrně provoz Městské hromadné dopravy měl vrátit opět do obvyklého normálu,“ prozradila Alena Rašková. 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-