Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hosté se postupně vrací i do oblíbené kavárny v centru Prostějova. Café Atrium je specifické tím, že jako jediná kavárna v Prostějově má předzahrádku otevřenou i v zimě. Provozovatelku i zaměstnance kavárny pochopitelně nouzový stav kvůli Covid-19 a nutnost uzavření provozovny zaskočily. Stejně jako ostatní. Nyní už mají alespoň na zahrádce plno!

Zatímco do prostějovských kaváren se vrací i jindy pravidelní zákazníci pomalu, v kavárně Atrium je to jiné. „My si rozhodně stěžovat nemůžeme. Jak jsme minulý týden otevřeli předzahrádku, hned lidé přišli alespoň na kávu v opravdu velkém počtu. Prý se jim už stýskalo,“ usmívá se Alžběta Štefková, provozovatelka Café Atrium. „Zatím máme otevřenou jen předzahrádku a zákazníkům nabízíme běžný sortiment. Ovšem s výjimkou podávání palačinek a některého z dalších pokrmů, které jsme dříve nabízeli. Do starých dobrých kolejí najedeme až od pondělí 25. května a moc se na to těšíme. I když vím, že některá hygienická opatření a omezení budou platit i nadále,“ řekla Večerníku Štefková, která by na uplynulé dva měsíce ráda co nejdříve zapomněla. „Vůbec to nebylo příjemné, ale přežili jsme a to je nejdůležitější. Podařilo se mi nejen znovu otevřít, ale zároveň i udržet všechny zaměstnance. Samozřejmě jsme utrpěli nemožností tržeb výrazné finanční ztráty, ale budeme se to snažit alespoň částečně dohnat. Co nám taky zbývá,“ dodala ještě na závěr.
Během nedělního odpoledne se na sluníčku v předzahrádce kavárny vyhřívalo několik spokojených zákazníků. „Moc mi to chybělo, na kávu jsem do Atria chodila dříve každý den a ty dva měsíce byly nekonečné. Ráda si posedím s přáteli a mám velkou radost, že znovu můžeme chodit ven. Jen aby to tak zůstalo napořád,“ svěřila se Večerníku jedna z návštěvnic kavárny.

 

Více o tématu najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 18. května

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-