Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Město jak po vymření není zrovna typický obrázek pro květnový páteční podvečer. Koronavirus a zákazy stejně jako zavřené podniky zjevně vykonaly své. Přesto se i tak dají najít ostrůvky života. Jeden z nich je v Partyzánské ulici tamní Bar 12 Opic, který je vyhlášený nejen svým příjemným, útulným prostředím a pěknou zahrádkou, ale také velmi dobrým pivem či hamburgery.


Bohužel z vnitřku lokálu nic už dlouho nebylo – až dnes by se mohl otevřít. Zahrádka je však taky zavřená. „Místo čtyřiceti míst bych musel mít čtrnáct, navíc jak to udělat s toaletou?“ krčí rameny majitel oblíbené hospůdky. Lidé tak postávají před podnikem, kde se nově nachází i malý stoleček. Obvykle lokál navštěvuje různorodá směs studentů, lidí po padesátce, sem tam se koná nějaký ten třídní sraz nebo večírkující firma. Nyní je zde několik vesměs mladších lidí, kteří vyrazili na „pokec“. Provozovatel čeká na další uvolnění, jehož se dočká už příští pondělí 25. května. „Uvidíme, jak to všechno budeme zvládat,“ pokrčil neurčitě rameny nad příštím vývojem. 

 

Více o tématu najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 18. května

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-