Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Okolnosti zamávaly s původními plány a nahrály jinému rozhodnutí. Zatímco vrahovické koupaliště se mělo otevřít podle dřívějších předpokladů už minulý týden, vedení Domovní správy rozhodlo jinak. „Koupák“ ve Vrahovicích i krasický aquapark zahájí letošní sezónu současně! Ale pozor, návštěvníci budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla v souvislosti s hrozbou nákazy covid-19.


„Dospěli jsme k rozhodnutí, že obě prostějovská koupaliště otevřeme veřejnosti současně, a to v pátek dvanáctého června,“ informoval Večerník s definitivní platnosti Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov. Jak vzápětí dodal, vlivem i nadále trvajících opatření kvůli hrozbě nákazy covid-19 budou koupaliště provozována za přísných hygienických pravidel, se kterými se návštěvníci budou muset smířit. „Návštěvníci jsou povinni před vstupem do areálu provést dezinfekci rukou přípravkem s virucidními účinky, který bude u vstupu pro všechny k dispozici. Všichni také musí zvážit zdravotní stav svůj a svých dětí. V případě, že se necítí dobře nebo trpí nějakým infekčním onemocněním, neměli by s ohledem na ostatní vstupovat do vody zejména v situacích, kdy nelze vyloučit kýchání, smrkání a podobně. V případech těchto zdravotních problémů je nejlepší areály koupališť do uzdravení vůbec nenavštěvovat,“ upozornil Průša a seznámil s dalšími přísnými pravidly, která se musejí na obou koupalištích dodržovat. „Návštěvníci jsou povinni dodržovat další platná mimořádná opatření, především co se týká shlukování na veřejně dostupných místech a nošení roušek eventuálně jiných ochranných prostředků dýchacích cest. V areálu koupaliště se mají pohybovat nejvýše v aktuálně předepsaném počtu osob a dodržovat mezi sebou patřičné odstupy. Při odpočinku by jednotlivé skupiny návštěvníků / rodinných příslušníků měly dodržovat distanční vzdálenost zhruba dvou metrů. Návštěvníci jsou povinni nosit roušku či jiný ochranný prostředek dýchacích cest při jakémkoliv pohybu v areálu koupaliště, s výjimkou pobytu na podložce nebo lehátku. V případě pouhého pobytu při břehu koupaliště či bazénu, například z důvodu dohledu nad koupajícími se dětmi, je nutno roušku používat podle aktuálně stanovených opatření,“ uvedl Vladimír Průša. „Při použití WC musí návštěvníci dodržovat zvýšenou osobní hygienu. Je tady nutné důkladné omytí rukou mýdlem s dezinfekčním účinkem, nebo jejich dezinfekce dezinfekčním prostředkem, který bude pro všechny návštěvníky na místě k dispozici. K osoušení rukou je nutno používat jednorázové ručníky nebo bezdotykové vzduchové osoušeče rukou. Dále je zapotřebí upřednostnit v areálu koupališť možnost bezkontaktní platby,“ upozornil pár dní před otevřením prostějovských koupališť Vladimír Průša, kterého se Večerník zeptal ještě na jednu podstatnou věc. A to je limit pro celkový počet návštěvníků. „V současné době máme požádáno o výjimku z usnesení vlády, pokud jde o počty návštěvníků. Dokud nebude udělena, platí současně maximálně 500 osob,“ odpověděl jednatel Domovní správy.
Už tento pátek bude tedy v Prostějově oficiálně zahájena koupací sezóna. Uvidíme, zda v pátek počasí skutečně dovolí brány vrahovického i krasického koupaliště otevřít. Na obou byly oproti loňsku provedeny drobné změny. „V aquaparku je nový provozovatel občerstvení. Nově zřídil samoobslužnou restauraci s několika teplými jídly denně. Navíc na kopečku, kde dříve byla nudistická pláž, bude další stánek s občerstvením. Ve Vrahovicích bude nově spuštěna technologie se solinátorem, což je výroba roztoku chloru ze soli, a rovněž je zprovozněn ohřev dětského bazénku,“ připomněl Vladimír Průša.
Dodejme, že podobná opatření budou platná i na dalších místech ke koupaní po celém Prostějovsku, o nichž také informujeme v rámci dnešního tématu.

 

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-