Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 To nejhorší je minulostí. Kulturní stánky se postupně vzpamatovávají z koronavirových zákazů. Ty pochopitelně postihly také knihovny, a to včetně té prostějovské. Načas zcela své prostory uzavřela, následně alespoň umožnila vracet a půjčovat si knížky v provizorním režimu.


„Nejvíce krizový režim u nás trval asi čtrnáct dní. Pak už jsme otevřeli půjčovnu. Zůstávají ale zavřené studovny a také čítárna,“ upřesňuje současnou situaci ředitel Městské knihovny v Prostějově Aleš Procházka.
Knihovna coby prostor, kde se setkává hodně lidí, navíc dochází k předávání knížek z ruky do ruky, trvá na přísné hygieně. S tím souvisí třeba i délka pobytu lidí v knihovně. „Čtenáři mohou přijít, pokud respektují nutnost dezinfekce u vstupu a nošení roušky. A je třeba pobyt v knihovně omezit do patnácti minut,“ dodal Procházka.
Omezení se odrazila také v návštěvnosti knihovny. Zácpy nyní nečekejte. „Zájem lidí je trochu nižší, než jsme čekali. Někteří pořád žijí v obavách, což je podle mě pochopitelné. Na druhou stranu vzrostl velmi zájem o službu Odlož knihu nebo o rezervace přes telefon,“ obrací se za posledními týdny a dny nezvyklého stavu. Jak pak Aleš Procházka dodává, zatím jsou zkušenosti s chováním čtenářů dobré. „Funguje to bezvadně. Lidi jsou disciplinovaní,“ ocenil návštěvníky knihovny. Dalších uvolnění se jen tak nedočkají. „Ne, my zatím zůstáváme v aktuálním režimu. Asi to nyní ani jinak nejde. A co se týká uzavřených prostor, ty uvolnit nemůžeme, slouží jako karanténní oblasti,“ vysvětlil ředitel prostějovské knihovny. 

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-