Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Od dnešního dne, tedy 22. června, dochází k dalšímu rozvolnění plošných opatření zavedených vládou k ochraně obyvatelstva. Co se tedy nově změní? Od pondělí se zvýší počet osob, které se mohou zúčastnit různých akcí, z 500 osob na 1000. Další důležité změny se týkají omezení, která nyní probíhala v různých areálech a budovách. Provoz koupališť, muzeí, ZOO, hradů či galerií se se vrací k normálu.


Co se tak změní na Prostějovsku od dnešního dne? Bez omezení se všichni dostanou na všechna koupaliště i aquaparky. „Určitě to vítáme, přece jen na těch koupalištích dodržovat určitá omezení by bylo docela problémové nejen pro personál, ale hlavně pro návštěvníky. Jen stále nevíme, jak to bude probíhat s bufetem, který je uzavřený. Tam zatím budeme pokračovat v tom, že personál bude mít roušky a budeme tam dodržovat rozestupy,“ prozradil provozní biotopu v Otaslavicích Mojmír Sokol.
Kromě toho se také změní pravidla pro vstup na výstavy do galerií i muzeí. Hlavní změnou bude ukončení limitů návštěvníků a také rozestupů mezi jedinci, které jsou od dnešního dne zrušeny.
Dále se od pondělí budou moci konat akce a veletrhy až pro 5000 lidí v jeden okamžik. Musí u toho ovšem být splněné podmínky. Mezi nejhlavnější patří ta, že akce musí být rozdělena do pěti sektorů, kde v žádném z nich nesmí překročit hranici 1000 osob, každý sektor musí mít vlastní vstup, sociální zařízení i občerstvení. V ideálním případě by se návštěvnici neměli scházet mezi sektory.
V neposlední řadě se také zvýší počet osob na sportovištích. Na stadionech budou muset lidé sedět ob řadu, ale na místo 500 osob na sektor jich nyní bude moci být až 1000. Tím pádem se tedy kapacita na stadionech zvýší až na 5000 diváků, což se ale sportovišť v prostějovském regionu příliš netýká.
Pokud se situace nebude zhoršovat, od příštího týdne by již nemusely být povinné roušky ani ve vnitřních prostorách, ani v hromadné dopravě. Už nyní ji nemusí nosit na pracovištích, kde je teplota vyšší než 22 stupňů. A to ani v případě, že nedodržují odstupy od ostatních.
Rozvolnění by ale neplatilo plošně, pouze v krajích, kde nepřibývají další případy v řádech desítek. Dále by se tak mohly otevřít restaurace a bary i v nočních hodinách. „Po prázdninách by se pak měla situace již vracet úplně do normálu. Nejprve by se mohl počet sektorů zvýšit z pěti na deset,“ potvrdil na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
A podstatná informace závěrem, žáci a žákyně si vysvědčení budou moci vyzvednout osobně. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-