Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V Olomouckém kraji se podařilo přibrzdit velký nárůst nově hlášených onemocnění koronavirem. Na rozdíl od předchozích týdnů během toho minulého přibylo v kraji jen dvacet nakažených. O to smutnější je ale skutečnost, že za posledních sedm dní zemřeli v souvislosti s novou nákazou další dva lidé. Dohromady už v Olomouckém kraji od začátku pandemie přišlo o život dvacet osob nakažených koronavirem.

Poslední aktuální statistiku zveřejnila Krajská hygienická stanice v Olomouci v sobotu 20. června v 18.00 hodin večer. Z ní vyplývá, že nárůst nových pacientů se podařilo oproti předchozím týdnům přibrzdit. „K sobotnímu večeru evidujeme v Olomouckém kraji celkem 838 potvrzených případů nákazy covid-19. Je to o dvě desítky nakažených víc oproti předchozímu týdnu. Za posledních sedm dní jsme registrovali nejvyšší nárůst na Olomoucku, dva nové případy se vyskytly na Prostějovsku. V současné době se z nákazy covid-19 vyléčilo v kraji už 704 osob a krajská hygienická stanice indikovala k 20. červnu už 9 171 odběrů,“ informovala krajská hygienička Růžena Halířová.
Z úmrtí dvou osob na covid-19 je pochopitelně hodně mrzutý i hejtman Olomouckého kraje. „Když někdo zemře, je to vždycky smutné. Abych ale přiznal pravdu, nemám přesné zprávy o těchto dvou osobách, které údajně podlehly koronaviru. Mohlo se tak stát i v souvislosti s jinými nemocemi. A ani nedisponuji informacemi, zda se jedná o klienty Domova seniorů v Litovli, kde bylo předminulý týden odhaleno nové ohnisko covid-19 a čtyři klienti domova byli hospitalizováni v nemocnici v závažném stavu,“ poznamenal pro Večerník v neděli večer Ladislav Okleštěk. „Na aktuální statistice mě těší fakt, že jsme v kraji dokázali oproti předchozím týdnům přibrzdit počet nově nakažených osob. Na druhé straně je trochu alarmující, že stále vykazujeme větší přírůstky nakažených než vyléčených,“ dodal první muž Olomouckého kraje.
Od pondělí 22. června nás čekají další rozvolnění opatření a od začátku července dokonce přestane platit povinnost nosit roušky. „Já se tohoto rozvolnění nebojím, lidé jsou zodpovědní a vědí už, jak se mají chovat a dávat pozor na sebe i na druhé. S nákazou covid-19 teď nemáme starost v běžné populaci, jde v tuto chvíli jen o ohniska, která vznikají v sociálních zařízeních nebo firmách,“ uvedl Okleštěk.
A důležitá zpráva na závěr. Dle informací Večerníku není aktuálně v prostějovské nemocnici žádný pacient pozitivní na koronavirus.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-