Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nedávnopřinesl Večerník zprávu o tom, že se Rodinné centrum Lodička potýká s menším zájmem o služby po koronavirové krizi. Redakce proto oslovila také další prostějovské sdružení, a sice Mateřské centrum Cipísek (MC), aby zjistila, jaká je situace tam. MC má o něco lepší zkušenosti.

„Otevřeli jsme, ale měli jsme představu, že budeme chodit pořád ven – pro vnitřní prostory jsou přísnější pravidla. Scházíme se ale nakonec v centru,“ prozradila předsedkyně centra Jitka Zapletalová. O pár návštěvníků a účastníků akcí Cipísek přišel. „Některé lidi děsila a děsí nutnost nosit roušku. Jiní se naopak těší. Museli jsme ale omezit počet návštěvníků v centru,“ uvedla Zapletalová.
Nyní už mateřské centrum funguje téměř v normálním režimu, i když hygiena má nadále své důležité místo. Cipísek přesto organizuje na 24. června tradiční rozloučení se školním rokem na dopravním hřišti nebo řadu letních akcí formou táborů.
Místo koronaviru nyní mateřské centrum žehrá spíše na počasí. To skutečně v posledních dvou týdnech venkovním aktivitám příliš nepřeje. „Rodiče jsou rádi, že tam nemusí nosit roušky. Aktivity se navíc dají naplánovat tak, aby při nich byly rozestupy,“ říká Jitka Zapletalová. „Bohužel zatímco v době, kdy jsme nemohli nic dělat, bylo krásné počasí, nyní nám naopak příliš nepřeje,“ poznamenává Jitka Zapletalová a vzkazuje, že v případě mokra budou muset rodiče s dětmi oželet i akci v dopravním centru.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-