Příjemnou noc, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nedávnopřinesl Večerník zprávu o tom, že se Rodinné centrum Lodička potýká s menším zájmem o služby po koronavirové krizi. Redakce proto oslovila také další prostějovské sdružení, a sice Mateřské centrum Cipísek (MC), aby zjistila, jaká je situace tam. MC má o něco lepší zkušenosti.

„Otevřeli jsme, ale měli jsme představu, že budeme chodit pořád ven – pro vnitřní prostory jsou přísnější pravidla. Scházíme se ale nakonec v centru,“ prozradila předsedkyně centra Jitka Zapletalová. O pár návštěvníků a účastníků akcí Cipísek přišel. „Některé lidi děsila a děsí nutnost nosit roušku. Jiní se naopak těší. Museli jsme ale omezit počet návštěvníků v centru,“ uvedla Zapletalová.
Nyní už mateřské centrum funguje téměř v normálním režimu, i když hygiena má nadále své důležité místo. Cipísek přesto organizuje na 24. června tradiční rozloučení se školním rokem na dopravním hřišti nebo řadu letních akcí formou táborů.
Místo koronaviru nyní mateřské centrum žehrá spíše na počasí. To skutečně v posledních dvou týdnech venkovním aktivitám příliš nepřeje. „Rodiče jsou rádi, že tam nemusí nosit roušky. Aktivity se navíc dají naplánovat tak, aby při nich byly rozestupy,“ říká Jitka Zapletalová. „Bohužel zatímco v době, kdy jsme nemohli nic dělat, bylo krásné počasí, nyní nám naopak příliš nepřeje,“ poznamenává Jitka Zapletalová a vzkazuje, že v případě mokra budou muset rodiče s dětmi oželet i akci v dopravním centru.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-