Dobré dopoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Od soboty 22. srpna do sobotního večera 29. srpna přibylo v Olomouckém kraji 88 nově nakažených osob koronavirem. K navýšení počtu pozitivně testovaných osob došlo také na Prostějovsku. Hodně podstatným faktem je i skutečnost, že na infekčním oddělení nemocnice přijali po více než dvouměsíční pauze pacienty nakažené koronavirem, jejichž zdravotní stav je navíc středně těžký (informujeme na straně 3 – pozn.red.).


„Evidujeme celkově již 1 247 pozitivně testovaných osob na COVID-19, aktuálně je nakažených 153 osob. Na druhé straně ale od začátku pandemie registrujeme 1 072 vyléčených osob. Celkově bylo zatím indikovaných 11 847 testů nařízených hygienickými stanicemi a na odběrných místech bylo provedeno dalších 401 testů,“ uvádí se na internetových stránkách KHS Olomouckého kraje. Na Prostějovsku bylo v sobotu večer registrováno již 176 pozitivně testovaných osob, což je opět mezitýdenní nárůst o 17 nakažených lidí.
Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk opět uklidňuje, že není třeba v souvislosti s koronavirovým nebezpečím dělat paniku a bát se do doby, než dojde k hospitalizaci výrazného počtu nakažených pacientů. „Vím o šestici aktuálně hospitalizovaných pacientů v prostějovské nemocnici. Otázkou ale je, jak moc závažný je jejich zdravotní stav. I tak pořád věřím, že situaci s COVID-19 v našem kraji zvládneme, mezitýdenní nárůst o zhruba devět desítek nakažených není ve srovnání s jinými regiony tak velký,“ nevzdává se optimismu Okleštěk. „Od prvního září vchází v platnost nová vládní nařízení a já osobně jsem rád, že ta nejpřísnější opatření se týkají pouze nemocnic, sociálních zařízení či městské hromadné dopravy. Nemá cenu nasazovat roušky dětem ve školách, obzvláště na prvních stupních. Věřím, že tato nová opatření budou účinná a zbrzdí koronavirovou hrozbu,“ dodal hejtman. 

 

 

Vše o aktuální situaci spojenou s COVID-19 čtěte v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 31. srpna

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-