Dobré ráno, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Tuto neděli 23. září bude pro děti od 14:00 hodin připravena Pohádková cesta Kostelcem na Hané. Vstup na cestu se uzavře v 16:30 hodin. Start je naplánován před místním městským úřadem a můžete se těšit na krásné pohádkové bytosti, zábavné úkoly, skákací hrad, balónky, dobré občerstvení u hasičů, turnaj o ceny Albi, hezké odměny a hlavně příjemně strávené odpoledne. Akci pořádá Mateřské centrum Kostelec na Hané ve spolupráci s městem Kostelec na Hané, JSDH Kostelec na Hané a dalšími kosteleckými spolky.

Post by: Redakce

Stále populárnější Restaurant Day zná svůj další termín. Bude se konat již tuto neděli 23. září opět na zahrádce Národního domu. Jako vždy jej organizují Okrašlovací spolek města Prostějova a Marky obchůdek Markéty Valentové.

Post by: Redakce

Přestože se v pořadí již šestatřicáté Hanácké slavnosti v Prostějově pomalu ale jistě již chýlily ke konci, v neděli ve tři hodiny odpoledne zahájily zbývající kulturní a společenský program politické celebrity města i Olomouckého kraje. A náměstí před muzeem zaplněné stovkami přihlížejících diváků se pomalu připravovalo na vrchol hodů. Ten obstarala populární zpěvačka Aneta Langerová, a byl to skutečný vrchol víkendu, ve kterém tekl burčák proudem. Vystoupení někdejší vítězky soutěže Česko hledá Superstar předcházel bohatý program, který po celé dva dny Večerník bedlivě sledoval. Prostě, byli jsme u toho! 

Post by: Aneta Křížová

V tomto okénku se budeme již po sedmačtyřicáté společně věnovat různým harmonizačním, relaxačním, ale i posilujícím či rehabilitačním a kompenzačním cvičením. K tomu, abychom předešli bolestem zad, kloubů, blokádám a dalším nešvarům, je potřeba pravidelný pohyb. Pokud však již k nějakému narušení v oblasti zad, páteře či kyčlí dojde, je potřeba se problematické partii pravidelně věnovat. Dnes se zaměříme na oblast pánevního dna. Pojďme tedy na to...

Post by: Tereza Machová

Spolek Plumlovských nadšenců každoročně připravuje řadu originálních, vtipných a záživných akcí. V letošním roce jste již mohli zajít na jejich ples, slet čarodějnic či třeba pohádkový les. A v pořadí čtvrtým vrcholem roku bude tradiční Plumlovské vinobraní, které je na pořadu dne právě nadcházející sobotu. I letos vás tak potěší cimbálovka, ohňová show či další skvělí hudebníci jakožto košt vína a vinná stezka.

Post by: Redakce

Regionální sdružení ochránců přírody IRIS uspořádalo v rámci celonárodní akce Ukliďme si Česko i prostějovskou „sešlost“ dobrovolníků a milovníků přírody. Uplynulou sobotu dopoledne se tak podobně jako stovky dalších míst po celé republice uklízely říčka Hloučela a celý její biokoridor. Významným pomocníkem organizátora byl i Okrašlovací spolek města Prostějova v čele s Miladou Sokolovou. Tato parta si vzala za svůj úklid biokoridoru ve směru od mostu v Olomoucké ulici až po pivovarský rybníček ve Vrahovicích. A děly se tam věci!

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Neodmyslitelnou součástí každoročních Hanáckých slavností v Prostějově jsou projížďky historickým kočárem centrem města. Ani letos tedy nemohli chybět Václav Obr a jeho parta kočích. Občanské sdružení Mylord Václava Obra z Čech pod Kosířem připravilo pro hosty prostějovských hodů náramnou atrakci.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Co by to bylo za hody, kdyby domácí „šlechta“ nepřivítala návštěvníky a účinkující Hanáckých slavností? Tradiční akce „Vitéte o nás“ se i uplynulou neděli v pravé poledne nesla ve velmi pohodové atmosféře v zasedací místnosti primátorky na prostějovské radnici. Zatímco stoly v místnosti se prohýbaly pod tácy s jídlem i pitím a krojovaný soubor vyhrával říznou muzikou, představitelé města i Olomouckého kraje se chystali ke slavnostnímu přivítání hostů XXXVI. Hanáckých slavností v Prostějově.

Post by: Redakce

Letošní konec září opepří druhý ročník klání nazvané FAMILIÁDA. Program nabídne několik netradičních sportů, ve kterých budou soupeřit rodiny mezi sebou i proti jiným. Akce je připravena na tuto sobotu 22. září do Kolářových sadů u hvězdárny a záštitu opět převzala primátorka Statutárního města Prostějova Alena Rašková, coby představitelka Zdravého města. Pořadateli jsou Okrašlovací spolek města Prostějova se Sportcentrem – DDM.

Post by: Tomáš Kaláb

Někdo měří občanům krevní tlak, někdo pomáhá uklízet přírodu od odpadků zanechaných méně vychovanými občany. Druhou cestu zvolila kandidátka na senátorku za KSČM Zuzana Böhmová, která uplynulou sobotu dopoledne spolu s příznivci vyšlápla ze Slatinek na Kosíř s igelitovými pytli na odpadky.

Post by: Tereza Machová

FOTOGALERIE: Kromě hudebních vystoupení probíhá na náměstí T. G. Masaryka v čas hodů pravidelně také jarmark, na němž můžete ochutnat výborný burčák, dát si něco k snědku či si třeba zakoupit drobnost na památku, a rozmanité pouťové atrakce. Celý program Hanáckých slavností byl zahájen v sobotním odpoledni, kdy vystoupil folklorní soubor Pramínek Jihlava, následoval koncert tria Přelet M. S. a nakonec hudební odpoledne uzavřela první dáma českého folku Pavlína Jíšová. A Večerník i v těchto případech vše bedlivě sledoval.

Post by: Martin Zaoral

Populární socha básníka Jiřího Wolkera sedícího na prostějovském náměstí je z bronzu. Ze stejného materiálu se vyrábějí také medaile, které úspěšní sportovci získají za třetí místo. Právě s tím se z amerického letoviska Las Vegas nedávno vrátil Prostějovan Jiří Procházka, který se stal třetím nejlepší Muscle Modelem na světě. Dokázal přitom porazit třiatřicet profesionálů.

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.