Příjemnou noc, dnes je pátek 22.2.2019
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

Třetí nejhezčí a nejtalentovanější dívkou Olomouckého kraje byla v sobotu 9. února vyhlášena ve Šternberku Vanessa Reiterová z Prostějova. Díky tomu postoupila do semifinále celostátní soutěže Dívka roku 2019. „Nejdojemnějším momentem večera pro mě bylo, když jí přímo na pódium přišla gratulovat její malinká sestra,“ svěřila se maminka Kateřina Dostálová. Úspěnšá dcera bude reprezentovat město Prostějov v semifinále, které se bude konat 31. března. Jubilejní 30. ročník soutěže vyvrcholí 6. května celostátním finále v pražském Divadle pod Palmovkou.

Post by: Redakce

Více než osmdesát prázdninových dní a několik státních svátků k tomu. Školáci si v tomto roce užijí volna dosyta. A některé prázdniny budou dokonce delší než v minulých letech. Pokud máte doma školáka, nebo se vaše ratolest chystá v září do první třídy, určitě vás zajímá, jak se to letos má s prázdninami. Těch je celkem šest a bývají různě dlouhé.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: V pořadí již 21. ročník Sociálnědemokratického plesu v Čechách pod Kosířem přivítala tradičně tamní multifunkční budova v centru obce. A vůbec poprvé tento bál „oranžových“ navštívil tak vzácný host! Přímo z Prahy se totiž cestou domů do Olomouce zastavil ministr kultury České republiky Antonín Staněk, aby po parketu provedl manželku!

Post by: Redakce

Město Prostějov udělí také v letošním roce významným osobnostem Ceny města Prostějova.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: Bohatou historii plesů Spolku Plumlovských nadšenců píše zábava. Svědčí o tom i fotky z jednotlivých ročníků, které tradičně tvoří jeden z prvků výzdoby kulturáku v Žárovicích. Nejinak tomu bylo během uplynulé soboty, kdy se tu v hlavní roli opět představili ti, kteří rádi baví sebe tím, že baví ostatní.

Post by: Martin Zaoral

 Třetí nejhezčí a nejtalentovanější dívkou Olomouckého kraje byla v sobotu 9. února vyhlášena ve Šternberku Vanessa Reiterová z Prostějova. Díky tomu postoupila do semifinále celostátní soutěže Dívka roku 2019.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Největší tradice v organizaci plesů v Prostějově a širokém okolí. Lidovci uplynulou sobotu uspořádali v pořadí již 73. ročník plesu KDU-ČSL, který se nemohl konat nikde jinde než v reprezentativních prostorách Národního domu v Prostějově. Večerník tam byl svědkem zajímavých situací, viděl mnohé hosty i z jiných politických subjektů a hlavně, během celého večera až do pozdních nočních hodin byla k vidění skvělá zábava.

Post by: Redakce

 Střední odborná škola podnikání a obchodu v Prostějově se letos opět připojí k připomínce Mezinárodního dne průvodců a zorganizuje tentokrát zajímavou prohlídku kostela Povýšení svatého Kříže. Návštěvníci si budou moci prohlédnout různá zákoutí historické památky, a dokonce poprvé uvidí původní gotické šnekové schodiště, které se u presbytáře kostela dochovalo. Přijít můžete v sobotu 23. února ve 14:00 nebo 15:00 hodin před vchod kostela.

Post by: Martin Zaoral

Odpady jsou nedílně spojeny s každodenní činností člověka. Že by mělo lidstvo jejich produkci omezit a zároveň třídit, je v současné době mnoha lidem více než jasné. Na druhé straně existuje celá řada zajímavých faktů, které jste o odpadech možná nevěděli.

Post by: Redakce

Myslivecký spolek Předina - Kobeřice zve na Vepřové hody, které se budou konat tuto sobotu 23. února od 10:00 hodin v MŠ Dobrochov. Podávat se bude vše z domácího prasátka. Připraveny budou zabijačkové polévky, tlačenka, jitrnice, jelita, maso, sádlo, škvarky a jiné. Lidé se mohou těšit i na moravského vrabce se zelím a knedlíkem. Točit se bude pivo a k mání bude i něco tvrdšího na zahřátí.

Post by: Martin Zaoral

Dřív tuhá zima, letos jaro. V polovině února přišlo výrazné oteplení, které se mimo jiné negativně projevilo i na sněhových podmínkách v lyžařském areálu v Kladkách. Kvůli výrazné oblevě musely být odloženy také oblíbené závody v obřím slalomu Kladecká lyže. Přesto tam vleky i sjezdovka zůstaly o víkendu v plném provozu. Provozovatelé navíc doufají, že se milovníci zimních radovánek minimálně o nadcházející sobotě a neděli ještě vrátí.

Post by: Redakce

Odpad patří k lidské civilizaci stejně neodmyslitelně jako elektřina. Čím je daná země „vyspělejší“, tím jej vyprodukuje více. Lidé zběhlí v matematice ovšem tvrdí, že máme jen jeden svět. Lidé vybavení pudem sebezáchovy říkají, že se k tomu jednomu světu musíme ohleduplně chovat, aby nám vydržel. Lidé, kteří mají rozum, se tím dokonce i řídí. Navzdory tomu všemu nám reálně hrozí, že nás odpadky jednoho dne zavalí.

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...