Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Druhé vydání knihy Hanácký Jeruzalém je na světě. A nově má za sebou také křest. Publikaci opět ve spolupráci s prostějovskou střední školou SOŠPO sepsal Petr Komárek, dvaadvacetiletý autor, který se v minulosti věnoval například také památkám v Litovli.

Post by: Martin Zaoral

Tohle prostě nešlo naplánovat! To prostě muselo klapnout. A vyšlo to zejména jako výsledek pečlivých příprav, neobyčejné vytrvalosti, zvědavosti i zručnosti, a konečně také souhry celé řady okolností, z nichž většina nebyla v lidské moci. Tak by se dal zhodnotit program za svitu ohňů a lamp, který uplynulou sobotu zakončil první den dvanáctého ročníku Mezinárodního srazu řemeslníků Josefkol.

Post by: Michal Kadlec

První prázdninový den tohoto roku odešel ve věku 86 let symbolicky na „věčné prázdniny“ bývalý dlouholetý ředitel někdejší učňovské školy Mgr. Lubomír Holinka.

Post by: Redakce

 V současné době v Regionálním muzeu v Dobromilicích probíhá výstava „Archeologické střípky z okolí Dobromilic“. Výstavu vytvořilo prostějovské muzeum díky spolupráci s brněnskými archeology.

Post by: Martin Zaoral

Jak už jsme informovali, novou ředitelkou ZŠ a MŠ Vřesovice se stala Dagmar Halašová. Pětačtyřicetiletá učitelka původně pracovala jako tisková mluvčí v nadnárodních společnostech, po mateřské dovolené nastoupila na základní školu do Nezamyslic. Do širšího povědomí lidí z regionu se dostala svojí loňskou kandidaturou do Senátu v barvách ODS. Nyní vám s ní přinášíme krátký rozhovor.

Post by: Martin Zaoral

„V téhle republice si dneska každý může dělat, co chce. Třeba neplavec jako já organizovat a účastnit se triatlonu. Takže se ani nemůžeme divit, že máme takového prezidenta a premiéra, jaké máme,“ vyjádřil Tomáš Kučera své pocity bezprostředně po dokončení triatlonu Zdětín Cup. Oblíbená akce se uplynulou sobotu konala již posedmé.

Post by: Martin Zaoral

Pokud se jen trochu zajímáme o historii, pak zjistíme, že většina lidí se vždy začala chovat moudře až tehdy, když předtím vyčerpala všechny ostatní možnosti… Aby tomu tak nebylo i v našem případě, k tomu se bude snažit přispět i letošní Josefkol. Akce s mottem Vlast – láska k historii se v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem bude konat v sobotu 20. a neděli 21. července.

Post by: Michal Sobecký

Zábava pro malé i velké. Tím se mohla pochlubit páteční akce mateřského centra Srdíčko. Už po desáté pořádala organizace den pro děti a jejich rodiče. I když tentokrát v poněkud menším měřítku než loni. Důvod? Počasí. V době plánovaného začátku akce v Konici lilo. „Hrad jsme nemohli roztáhnout, hasiči nemohli tvořit pro děti pěnu,“ uvedla ředitelka mateřského centra Srdíčko Jana Procházková.

Post by: Martin Zaoral

Už před rokem požádalo vedení Protivanova o dotace na výstavbu domu s osmi sociálními byty. Nová budova pro sociálně slabé by měla vyrůst nedaleko školy. Přesně po roce městys tento projekt opět podpořil, stále však na něj nemá peníze.

Post by: Redakce

(Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel) Téměř čtyřmi sty novorozenců se v 1. pololetí roku může pochlubit Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zdravotníci zde přivedli na svět 214 chlapců a 182 děvčat. Nejvíce dětí se narodilo v měsíci červnu. Na své letošní první dvojčátka v Prostějově zatím čekají.

Post by: Martin Zaoral

Po revoluci vše nasvědčovalo tomu, že budeme živi hlavně z amerických hamburgerů. Následně přišli Vietnamci a utáhli nás na vařené nudli. I oni ovšem již vyklízejí pole, respektive stánky s rychlým občerstvením, aby je přenechali pracovitým Kurdům s jejich výtečnými kebaby a čerstvou zeleninou.

Post by: Michal Sobecký

Nemalou inspirací může být pro návštěvníky kina podzimní program. Ten už nyní uveřejnila ředitelka kina Metro 70 Barbora Prágerová. Potěšit by měl zejména lidi, kterým je blízké cestování, toulání a také extrémní výkony.

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.