Dobré ráno, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 doteky1Minulý týden se uskutečnilo předkolo 15. ročníku již tradiční soutěže Doteky módy, kterou pořádá Střední škola designu a módy Prostějov. Poprvé v historii Doteků módy se předkolo obešlo bez osobní účasti soutěžících...

„Ti jsou totiž každoročně ze vzdálených měst, jako je například Plzeň, Liberec, ale i Slovensko. Chtěli jsme jim tak ušetřit cestu, která je k nám do Prostějova poměrně daleká. Podklady tak letos byly zaslány elektronicky v podobě fotek, videí a prezentací. Dnešní technika tohle všechno umožňuje, takže nakonec proč ne. Navíc díky zaslaným prezentacím, fotkám a videím máme daleko větší možnost soutěžní modely důkladně rozebrat, prozkoumat a zhodnotit,“ prozradila Večerníku, který je i letos mediálním partnerem akce, ředitelka SŠDAM PhDr. Ivana Vaňková.
Do letošního ročníku Doteků módy se tento rok přihlásila čtyřicítka mladých návrhářů z celé České republiky, ale i Slovenska. Soutěžící byli z Prahy, Liberce, Jihlavy, Strážnice, Ústí nad Orlicí, Plzně, Červeného Kostelce, Uherského Hradiště a samozřejmě i z Prostějova. „Je nám potěšením, že velmi silně bylo zastoupeno právě i Slovensko. Přihlásili se studenti z Trenčína, Púchova, Dubnice, Žiliny či Banská Štiavnice,“ pokračovala ředitelka Ivana Vaňková. Stejně jako minulý rok i letos studenti středních a vysokých škol soupeří v kategorii ODĚV.
Finálové modely vybírala odborná porota ve složení: známá módní návrhářka Yvona Leitnerová, manažerka firmy Koutný Petra Loebe, ředitelka SŠDAM Ivana Vaňková, vedoucí ateliéru oděvního návrhářství Marie Kovalovská a výtvarnice Iveta Planičková. Porota měla velmi těžké rozhodování, ale nakonec patnáctku modelů vybrala. Finálový večer se uskuteční příští pátek 24. dubna od 19.00 hodin v Městském divadle v Prostějově.
A diváci se mají opět na co těšit. Moderování galavečera se opět ujme známý herec Tomáš Hanák, v první části programu bude k vidění přehlídka studentů SŠDAM, ve druhé se pak představí návrhářka Yvona Leitnerová.
Další podrobnosti o galavečeru Doteky módy se dozvíte již v příštím vydání Večerníku, v němž také najdete soutěž o vstupenky. Ty je možné si zakoupit už teď v předprodeji divadla za 100 Kč.

15 doteky2

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-