Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 doteky1Minulý týden se uskutečnilo předkolo 15. ročníku již tradiční soutěže Doteky módy, kterou pořádá Střední škola designu a módy Prostějov. Poprvé v historii Doteků módy se předkolo obešlo bez osobní účasti soutěžících...

„Ti jsou totiž každoročně ze vzdálených měst, jako je například Plzeň, Liberec, ale i Slovensko. Chtěli jsme jim tak ušetřit cestu, která je k nám do Prostějova poměrně daleká. Podklady tak letos byly zaslány elektronicky v podobě fotek, videí a prezentací. Dnešní technika tohle všechno umožňuje, takže nakonec proč ne. Navíc díky zaslaným prezentacím, fotkám a videím máme daleko větší možnost soutěžní modely důkladně rozebrat, prozkoumat a zhodnotit,“ prozradila Večerníku, který je i letos mediálním partnerem akce, ředitelka SŠDAM PhDr. Ivana Vaňková.
Do letošního ročníku Doteků módy se tento rok přihlásila čtyřicítka mladých návrhářů z celé České republiky, ale i Slovenska. Soutěžící byli z Prahy, Liberce, Jihlavy, Strážnice, Ústí nad Orlicí, Plzně, Červeného Kostelce, Uherského Hradiště a samozřejmě i z Prostějova. „Je nám potěšením, že velmi silně bylo zastoupeno právě i Slovensko. Přihlásili se studenti z Trenčína, Púchova, Dubnice, Žiliny či Banská Štiavnice,“ pokračovala ředitelka Ivana Vaňková. Stejně jako minulý rok i letos studenti středních a vysokých škol soupeří v kategorii ODĚV.
Finálové modely vybírala odborná porota ve složení: známá módní návrhářka Yvona Leitnerová, manažerka firmy Koutný Petra Loebe, ředitelka SŠDAM Ivana Vaňková, vedoucí ateliéru oděvního návrhářství Marie Kovalovská a výtvarnice Iveta Planičková. Porota měla velmi těžké rozhodování, ale nakonec patnáctku modelů vybrala. Finálový večer se uskuteční příští pátek 24. dubna od 19.00 hodin v Městském divadle v Prostějově.
A diváci se mají opět na co těšit. Moderování galavečera se opět ujme známý herec Tomáš Hanák, v první části programu bude k vidění přehlídka studentů SŠDAM, ve druhé se pak představí návrhářka Yvona Leitnerová.
Další podrobnosti o galavečeru Doteky módy se dozvíte již v příštím vydání Večerníku, v němž také najdete soutěž o vstupenky. Ty je možné si zakoupit už teď v předprodeji divadla za 100 Kč.

15 doteky2

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments