Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulou sobotu 9. května se udála v Pivíně velká sláva. Po více než půlroční náročné rekonstrukci za částku přesahující pět milionů korun byl slavnostně otevřen místní Obecní dům. Sídlo obecního úřadu, pošty, ale hlavně nemovitost se společenským sálem a rozsáhlým kulturním zázemím se tak obléklo do zbrusu nového hávu.

„Rekonstrukci pivínského Obecního domu jsme zahájili už v září loňského roku. To nejhlavnější, včetně nové fasády i vnitřní rekonstrukce, bylo hotovo už v prosinci. Čekali jsme však dlouho na nové parkety pro kulturní sál, na jaře se pak ještě dokončovalo sociální zařízení. Některé práce byly složitější, ale celkově si myslím, že náročná investice dopadla dobře,“ svěřil se Večerníku Jan Vrána, starosta Pivína. „Největší problém nám dělala vlhkost, která se do domu dostávala zespodu. Lidově řečeno, postupně se všechny mouchy vychytaly, přesto ani dnes ještě nemůžeme tvrdit, že je všechno stoprocentní. To ukáže až čas,“ dodal jedním dechem pivínský starosta.
Obecní dům v Pivíně byl postaven v roce 1956, kulturní sál se otevřel v roce 1971. „Celková rekonstrukce přijde naši obec na pět milionů a šest set padesát tisíc korun. Naštěstí jsme dostali nějakou dotaci z ministerstva životního prostředí na zateplení celé budovy. Podařilo se nám teď rekonstrukcí připravit sál i celé zázemí pro zhruba dvě stovky účastníků společenských a kulturních akcí v naší obci. Ještě musíme nějak dořešit lepší ozvučení interiéru, ale to už snad bude maličkost,“ myslí si Jan Vrána.
První ostrou zatěžkávací zkou-škou pro zrekonstruovaný Obecní dům v Pivíně bylo kulturní představení právě v rámci slavno-stního otevření. „Bylo natřískáno, občané byli právem zvědaví, jak se všechno podařilo opravit. A já myslím, že jsou spokojeni, stejně jako já,“ dodal na závěr starosta Pivína.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments