Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulou sobotu 9. května se udála v Pivíně velká sláva. Po více než půlroční náročné rekonstrukci za částku přesahující pět milionů korun byl slavnostně otevřen místní Obecní dům. Sídlo obecního úřadu, pošty, ale hlavně nemovitost se společenským sálem a rozsáhlým kulturním zázemím se tak obléklo do zbrusu nového hávu.

„Rekonstrukci pivínského Obecního domu jsme zahájili už v září loňského roku. To nejhlavnější, včetně nové fasády i vnitřní rekonstrukce, bylo hotovo už v prosinci. Čekali jsme však dlouho na nové parkety pro kulturní sál, na jaře se pak ještě dokončovalo sociální zařízení. Některé práce byly složitější, ale celkově si myslím, že náročná investice dopadla dobře,“ svěřil se Večerníku Jan Vrána, starosta Pivína. „Největší problém nám dělala vlhkost, která se do domu dostávala zespodu. Lidově řečeno, postupně se všechny mouchy vychytaly, přesto ani dnes ještě nemůžeme tvrdit, že je všechno stoprocentní. To ukáže až čas,“ dodal jedním dechem pivínský starosta.
Obecní dům v Pivíně byl postaven v roce 1956, kulturní sál se otevřel v roce 1971. „Celková rekonstrukce přijde naši obec na pět milionů a šest set padesát tisíc korun. Naštěstí jsme dostali nějakou dotaci z ministerstva životního prostředí na zateplení celé budovy. Podařilo se nám teď rekonstrukcí připravit sál i celé zázemí pro zhruba dvě stovky účastníků společenských a kulturních akcí v naší obci. Ještě musíme nějak dořešit lepší ozvučení interiéru, ale to už snad bude maličkost,“ myslí si Jan Vrána.
První ostrou zatěžkávací zkou-škou pro zrekonstruovaný Obecní dům v Pivíně bylo kulturní představení právě v rámci slavno-stního otevření. „Bylo natřískáno, občané byli právem zvědaví, jak se všechno podařilo opravit. A já myslím, že jsou spokojeni, stejně jako já,“ dodal na závěr starosta Pivína.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-