Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulou sobotu 9. května se udála v Pivíně velká sláva. Po více než půlroční náročné rekonstrukci za částku přesahující pět milionů korun byl slavnostně otevřen místní Obecní dům. Sídlo obecního úřadu, pošty, ale hlavně nemovitost se společenským sálem a rozsáhlým kulturním zázemím se tak obléklo do zbrusu nového hávu.

„Rekonstrukci pivínského Obecního domu jsme zahájili už v září loňského roku. To nejhlavnější, včetně nové fasády i vnitřní rekonstrukce, bylo hotovo už v prosinci. Čekali jsme však dlouho na nové parkety pro kulturní sál, na jaře se pak ještě dokončovalo sociální zařízení. Některé práce byly složitější, ale celkově si myslím, že náročná investice dopadla dobře,“ svěřil se Večerníku Jan Vrána, starosta Pivína. „Největší problém nám dělala vlhkost, která se do domu dostávala zespodu. Lidově řečeno, postupně se všechny mouchy vychytaly, přesto ani dnes ještě nemůžeme tvrdit, že je všechno stoprocentní. To ukáže až čas,“ dodal jedním dechem pivínský starosta.
Obecní dům v Pivíně byl postaven v roce 1956, kulturní sál se otevřel v roce 1971. „Celková rekonstrukce přijde naši obec na pět milionů a šest set padesát tisíc korun. Naštěstí jsme dostali nějakou dotaci z ministerstva životního prostředí na zateplení celé budovy. Podařilo se nám teď rekonstrukcí připravit sál i celé zázemí pro zhruba dvě stovky účastníků společenských a kulturních akcí v naší obci. Ještě musíme nějak dořešit lepší ozvučení interiéru, ale to už snad bude maličkost,“ myslí si Jan Vrána.
První ostrou zatěžkávací zkou-škou pro zrekonstruovaný Obecní dům v Pivíně bylo kulturní představení právě v rámci slavno-stního otevření. „Bylo natřískáno, občané byli právem zvědaví, jak se všechno podařilo opravit. A já myslím, že jsou spokojeni, stejně jako já,“ dodal na závěr starosta Pivína.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments