Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejen automobilové závody se pořádají na čtyřiadvacet hodin. Stejnou cestou se vydal první ročník dětského kaprařského závodu R-SPEKT Junior Cup Čerťáky 2015. Toho se o posledním květnovém víkendu na Čertových rybnících u Čunína zúčastnilo třináct rodinných týmů, které tvořily děti od 8 do 13 let a jejich rodič. Závod byl unikátní tím, že děti měly poprvé možnost chytat ryby nonstop přes celou noc, takže to pro ně byl velký zážitek.

Kritériem úspěchu byla velikost ulovené ryby, přičemž vítězem se stal tým s největším součtem délek všech ryb. Ne všechny ryby se počítaly, bodované byly pouze kapr, amur a jeseter. První kapřík na sebe nenechal dlouho čekat a jeho dvaasedmdesát centimetrů přibylo na konto týmu CT Hokejky. Celkem se dvanácti týmům ze třinácti podařilo za 24 hodin závodu zdolat 58 kaprů o celkové délce 3980 cm, průměrná délka činila 68,62 cm.

A kdo stanul na stupních vítězů? Na ten nejvyšší vyšplhal Carp Team Raci z Rakova, Tomáš Řehák s tatínkem Jiřím, kteří ulovili 15 kaprů o celkové délce 1069 cm, na jejich udicích zabral největší kapr závodu o délce 82 cm. Druhé místo obsadil tým Starbaits & CarpClub.SK, Lucinka Sluková a její tatínek Jan s dvanácti krásnými kapry o celkové délce 765 cm a třetí skončil rodinný tým Smítalových, tatínek Josef se synem Honzíkem, mimochodem nejmladším účastníkem závodu, společně přelstili deset kaprů o celkové délce 667 cm.

„Jak to v podobných případech bývá, vítězi se stali všichni malí závodníci a závodnice, kteří si užili dobrodružství, které jen tak někdo nezažije. Snad jsme dokonale naplnili motto závodu „Rodiče, vytáhněte děti od počítačů k vodě do přírody za dobrodružstvím“, což je pro nás pořadatele největší odměna,“ byl s prvním ročníkem spokojen hlavní pořadatel Zdeněk Maťa.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments