Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejen automobilové závody se pořádají na čtyřiadvacet hodin. Stejnou cestou se vydal první ročník dětského kaprařského závodu R-SPEKT Junior Cup Čerťáky 2015. Toho se o posledním květnovém víkendu na Čertových rybnících u Čunína zúčastnilo třináct rodinných týmů, které tvořily děti od 8 do 13 let a jejich rodič. Závod byl unikátní tím, že děti měly poprvé možnost chytat ryby nonstop přes celou noc, takže to pro ně byl velký zážitek.

Kritériem úspěchu byla velikost ulovené ryby, přičemž vítězem se stal tým s největším součtem délek všech ryb. Ne všechny ryby se počítaly, bodované byly pouze kapr, amur a jeseter. První kapřík na sebe nenechal dlouho čekat a jeho dvaasedmdesát centimetrů přibylo na konto týmu CT Hokejky. Celkem se dvanácti týmům ze třinácti podařilo za 24 hodin závodu zdolat 58 kaprů o celkové délce 3980 cm, průměrná délka činila 68,62 cm.

A kdo stanul na stupních vítězů? Na ten nejvyšší vyšplhal Carp Team Raci z Rakova, Tomáš Řehák s tatínkem Jiřím, kteří ulovili 15 kaprů o celkové délce 1069 cm, na jejich udicích zabral největší kapr závodu o délce 82 cm. Druhé místo obsadil tým Starbaits & CarpClub.SK, Lucinka Sluková a její tatínek Jan s dvanácti krásnými kapry o celkové délce 765 cm a třetí skončil rodinný tým Smítalových, tatínek Josef se synem Honzíkem, mimochodem nejmladším účastníkem závodu, společně přelstili deset kaprů o celkové délce 667 cm.

„Jak to v podobných případech bývá, vítězi se stali všichni malí závodníci a závodnice, kteří si užili dobrodružství, které jen tak někdo nezažije. Snad jsme dokonale naplnili motto závodu „Rodiče, vytáhněte děti od počítačů k vodě do přírody za dobrodružstvím“, což je pro nás pořadatele největší odměna,“ byl s prvním ročníkem spokojen hlavní pořadatel Zdeněk Maťa.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments