Dobrý večer, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejen automobilové závody se pořádají na čtyřiadvacet hodin. Stejnou cestou se vydal první ročník dětského kaprařského závodu R-SPEKT Junior Cup Čerťáky 2015. Toho se o posledním květnovém víkendu na Čertových rybnících u Čunína zúčastnilo třináct rodinných týmů, které tvořily děti od 8 do 13 let a jejich rodič. Závod byl unikátní tím, že děti měly poprvé možnost chytat ryby nonstop přes celou noc, takže to pro ně byl velký zážitek.

Kritériem úspěchu byla velikost ulovené ryby, přičemž vítězem se stal tým s největším součtem délek všech ryb. Ne všechny ryby se počítaly, bodované byly pouze kapr, amur a jeseter. První kapřík na sebe nenechal dlouho čekat a jeho dvaasedmdesát centimetrů přibylo na konto týmu CT Hokejky. Celkem se dvanácti týmům ze třinácti podařilo za 24 hodin závodu zdolat 58 kaprů o celkové délce 3980 cm, průměrná délka činila 68,62 cm.

A kdo stanul na stupních vítězů? Na ten nejvyšší vyšplhal Carp Team Raci z Rakova, Tomáš Řehák s tatínkem Jiřím, kteří ulovili 15 kaprů o celkové délce 1069 cm, na jejich udicích zabral největší kapr závodu o délce 82 cm. Druhé místo obsadil tým Starbaits & CarpClub.SK, Lucinka Sluková a její tatínek Jan s dvanácti krásnými kapry o celkové délce 765 cm a třetí skončil rodinný tým Smítalových, tatínek Josef se synem Honzíkem, mimochodem nejmladším účastníkem závodu, společně přelstili deset kaprů o celkové délce 667 cm.

„Jak to v podobných případech bývá, vítězi se stali všichni malí závodníci a závodnice, kteří si užili dobrodružství, které jen tak někdo nezažije. Snad jsme dokonale naplnili motto závodu „Rodiče, vytáhněte děti od počítačů k vodě do přírody za dobrodružstvím“, což je pro nás pořadatele největší odměna,“ byl s prvním ročníkem spokojen hlavní pořadatel Zdeněk Maťa.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-