Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve čtvrtek 4. června navštívila Prostějov kubánská delegace. V jejím čele byl chargé d‘affaires Felix Andres LEON CARBALLO s manželkou Raisou, doprovázel je konzul velvyslanectví Angel Gustavo Suarez Cordero.

Delegace byla na radnici přijata náměstkyní prostějovského primátora Ivanou Hemerkovou za účasti předsedy Společnosti česko-kubánského přátelství Ludvíka Šuldy, uvolněného radního Jaroslava Šlambora a radního města Josefa Augustina. Ivana Hemerková seznámila diplomata
s historií a současností města včetně historie radnice, která v loňském roce oslavila stoleté výročí. Kubánský diplomat krátce pohovořil o současnosti Kuby a výhledech do budoucnosti, aby se všichni následně přesunuli do prostor Střední odborné škole podnikání a obchodu Prostějov, kde chargé d‘affaires společně s ředitelem školy Křupkou zahájil výstavu „Dnešní Kuba ve fotografiích.“
„Před padesáti studenty školy pak pohovořil o současné Kubě zvláště se zaměřením na propagaci cestovního ruchu a španělského jazyka. Bohatá diskuse se týkala zejména historie a současnosti Kuby, přírodních a kulturních památek a cestovního ruchu. Studenti využili svých znalostí španělského jazyka, který se na této škole již druhým rokem vyučuje, a na jejich dotazy ve španělštině k systému školství a zdravotnictví odpovídal konzul. Mimo jiné uvedl, že Kubánské velvyslanectví v Praze za období od ledna do dubna tohoto roku vydalo 5 300 víz českým občanům,“ zprostředkoval čtenářům Večerníku slova exotické návštěvy Josef Augustin, radní města Prostějova.
Odpoledne pak kubánská delegace navštívila oděvní firmu Pavla Koutného, prohlédla si výrobu pánských oděvů a v podnikové prodejně obdivovala kvalitu pánské módy.
„V kulturním klubu DUHA besedovali členové delegace s občany a mládeží na téma kulturního, společenského a hospodářského života Kuby. V živé diskusi odpovídal chargé d‘affaires na otázky účastníků setkání. Na závěr dvouhodinové besedy se s kubánskou delegací rozloučili členové Klubu zastupitelů KSČM
a za organizátory Ludvík Šulda,“ dodal Augustin.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments