Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve čtvrtek 4. června navštívila Prostějov kubánská delegace. V jejím čele byl chargé d‘affaires Felix Andres LEON CARBALLO s manželkou Raisou, doprovázel je konzul velvyslanectví Angel Gustavo Suarez Cordero.

Delegace byla na radnici přijata náměstkyní prostějovského primátora Ivanou Hemerkovou za účasti předsedy Společnosti česko-kubánského přátelství Ludvíka Šuldy, uvolněného radního Jaroslava Šlambora a radního města Josefa Augustina. Ivana Hemerková seznámila diplomata
s historií a současností města včetně historie radnice, která v loňském roce oslavila stoleté výročí. Kubánský diplomat krátce pohovořil o současnosti Kuby a výhledech do budoucnosti, aby se všichni následně přesunuli do prostor Střední odborné škole podnikání a obchodu Prostějov, kde chargé d‘affaires společně s ředitelem školy Křupkou zahájil výstavu „Dnešní Kuba ve fotografiích.“
„Před padesáti studenty školy pak pohovořil o současné Kubě zvláště se zaměřením na propagaci cestovního ruchu a španělského jazyka. Bohatá diskuse se týkala zejména historie a současnosti Kuby, přírodních a kulturních památek a cestovního ruchu. Studenti využili svých znalostí španělského jazyka, který se na této škole již druhým rokem vyučuje, a na jejich dotazy ve španělštině k systému školství a zdravotnictví odpovídal konzul. Mimo jiné uvedl, že Kubánské velvyslanectví v Praze za období od ledna do dubna tohoto roku vydalo 5 300 víz českým občanům,“ zprostředkoval čtenářům Večerníku slova exotické návštěvy Josef Augustin, radní města Prostějova.
Odpoledne pak kubánská delegace navštívila oděvní firmu Pavla Koutného, prohlédla si výrobu pánských oděvů a v podnikové prodejně obdivovala kvalitu pánské módy.
„V kulturním klubu DUHA besedovali členové delegace s občany a mládeží na téma kulturního, společenského a hospodářského života Kuby. V živé diskusi odpovídal chargé d‘affaires na otázky účastníků setkání. Na závěr dvouhodinové besedy se s kubánskou delegací rozloučili členové Klubu zastupitelů KSČM
a za organizátory Ludvík Šulda,“ dodal Augustin.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments