Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sokolské Brno je tradiční akce, kterou pořádají brněnské tělovýchovné jednoty v tzv. mezisletovém období, tj. mezi roky 2012 až 2018. A právě zde se úspěšně prezentovali také Sokoli z Prostějovska.

Veřejné vystoupení se uskutečnilo o prvním červnovém víkendu. Sokolskou župu Prostějovskou reprezentovalo více než sto šedesát cvičenců z deseti tělovýchovných jednot celého regionu. Zúčastnil se tedy Sokol Prostějov 1, Vrahovice, Dobromilice, Vrchoslavice, Rozstání, Kralice, Kostelec, Němčice, Přemyslovice a Vřesovice. V průběhu celého víkendu byly pořádány různé doprovodné akce, například Olympijský šplh na laně v OC Olympia Brno, ohňostroj na Brněnské přehradě nebo pódiová vystoupení na Špilberku.

„Akce měla velkou diváckou odezvu, a proto bych chtěl poděkovat všem cvičencům, kteří reprezentovali Prostějovsko za jejich obětavost při nácviku sletových skladeb a za jejich dobrovolnou kázeň, která je při akcích takového rázu důležitá,“ byl spokojen starosta místní župy Svatopluk Tesárek.

Další početná výprava cvičenců z Prostějovska odcestovala 28. června do Plzně, která byla pro letošní rok vyhlášena Evropským městem kultury. I oni předvedli svá vystoupení na sokolském stadionu v Plzni.

Velká mezinárodní akce nás čeká v polovině července, kdy se cvičenci z Kralic, Němčic a Sokola 1 Prostějov zúčastní Gymnaestrády v Helsinkách. Budou tam reprezentovat nejen prostějovský region, ale společně s 460 cvičenci z celé země Českou republiku.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-