Dobrý podvečer, dnes je neděle 26.1.2020
svátek slaví Zora,
zítra Ingrid
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sokolské Brno je tradiční akce, kterou pořádají brněnské tělovýchovné jednoty v tzv. mezisletovém období, tj. mezi roky 2012 až 2018. A právě zde se úspěšně prezentovali také Sokoli z Prostějovska.

Veřejné vystoupení se uskutečnilo o prvním červnovém víkendu. Sokolskou župu Prostějovskou reprezentovalo více než sto šedesát cvičenců z deseti tělovýchovných jednot celého regionu. Zúčastnil se tedy Sokol Prostějov 1, Vrahovice, Dobromilice, Vrchoslavice, Rozstání, Kralice, Kostelec, Němčice, Přemyslovice a Vřesovice. V průběhu celého víkendu byly pořádány různé doprovodné akce, například Olympijský šplh na laně v OC Olympia Brno, ohňostroj na Brněnské přehradě nebo pódiová vystoupení na Špilberku.

„Akce měla velkou diváckou odezvu, a proto bych chtěl poděkovat všem cvičencům, kteří reprezentovali Prostějovsko za jejich obětavost při nácviku sletových skladeb a za jejich dobrovolnou kázeň, která je při akcích takového rázu důležitá,“ byl spokojen starosta místní župy Svatopluk Tesárek.

Další početná výprava cvičenců z Prostějovska odcestovala 28. června do Plzně, která byla pro letošní rok vyhlášena Evropským městem kultury. I oni předvedli svá vystoupení na sokolském stadionu v Plzni.

Velká mezinárodní akce nás čeká v polovině července, kdy se cvičenci z Kralic, Němčic a Sokola 1 Prostějov zúčastní Gymnaestrády v Helsinkách. Budou tam reprezentovat nejen prostějovský region, ale společně s 460 cvičenci z celé země Českou republiku.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments