Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dlouho očekávané slavnostní otevření nově vybudovaného Rákosníčkova hřiště na Husově náměstí si uplynulou sobotu 1. srpna nenechaly ujít davy rodičů s dětmi. O hřiště se zasloužili sami Prostějované, a to úspěšným hlasováním v anketě společnosti Lidl, která následně stavbu hřiště i program jeho slavnostního otevření zajistila. Oslava zahájení provozu byla pojata ve velkém stylu a zlatým hřebem bylo vystoupení Michala Nesvadby, dětem známého průvodce Kouzelné školky.

Samotný program odstartoval v deset hodin, kdy byl oficiálně předán symbolický klíč od dětského hřiště do rukou zástupců vedení města. O hodinu později začalo vystoupení oblíbeného Michala, který měl mezi dětmi obrovský úspěch. Na pódiu ho vítaly jako nějakou skutečnou celebritu. A nutno dodat, že to s nimi opravdu uměl. Důkazem toho byly salvy smíchu, které se nesly celým „Husákem“. Téměř pětačtyřicet minut děti nespustily z komika ani na moment zrak a ochotně po něm opakovaly všechny „blbinky“, které jim předváděl. Když nakonec vystoupil i známý skřítek František, dětská radost neznala mezí.
Po celý den až do osmnácté hodiny děti dováděly na zbrusu novém hřišti a plnily disciplíny, za které dostaly dárkovou taškou plnou hraček a sladkostí. Hřiště tak prošlo opravdu náročnou zatěžkávací zkouškou, ve které, jak se zdá, obstálo bez ztráty kytičky. Připraveno bylo také malování na trička či obličej. A nechyběl ani Rákosníček, s nímž se děti nadšeně fotily.
Hlad a žízeň mohli všichni návštěvníci zahnat u stánku s občerstvením.
„Moc se mi to líbilo. Hlavně to, že jsem mohl vidět Michala. Je s ním sranda,“ komentoval nadšeně dění na hřišti malý Adam. A jeho maminka dodala: „Mají to hezky vymyšlené, děcka to tady fakt baví. Jen ty dlouhé fronty na jednotlivé disciplíny jsou trošku nevýhodou, ale zas je dobře, že se pro ty děti u nás něco dělá.“
Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízejí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště poskytuje dostatek laviček
a zpevněnou plochu pro kočárky.
Tak snad se i to prostějovské stane oblíbeným místem pro setkávání dětí a maminek a dlouho nám vydrží tak hezké, jak bylo v sobotu otevřeno...

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-