Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dlouho očekávané slavnostní otevření nově vybudovaného Rákosníčkova hřiště na Husově náměstí si uplynulou sobotu 1. srpna nenechaly ujít davy rodičů s dětmi. O hřiště se zasloužili sami Prostějované, a to úspěšným hlasováním v anketě společnosti Lidl, která následně stavbu hřiště i program jeho slavnostního otevření zajistila. Oslava zahájení provozu byla pojata ve velkém stylu a zlatým hřebem bylo vystoupení Michala Nesvadby, dětem známého průvodce Kouzelné školky.

Samotný program odstartoval v deset hodin, kdy byl oficiálně předán symbolický klíč od dětského hřiště do rukou zástupců vedení města. O hodinu později začalo vystoupení oblíbeného Michala, který měl mezi dětmi obrovský úspěch. Na pódiu ho vítaly jako nějakou skutečnou celebritu. A nutno dodat, že to s nimi opravdu uměl. Důkazem toho byly salvy smíchu, které se nesly celým „Husákem“. Téměř pětačtyřicet minut děti nespustily z komika ani na moment zrak a ochotně po něm opakovaly všechny „blbinky“, které jim předváděl. Když nakonec vystoupil i známý skřítek František, dětská radost neznala mezí.
Po celý den až do osmnácté hodiny děti dováděly na zbrusu novém hřišti a plnily disciplíny, za které dostaly dárkovou taškou plnou hraček a sladkostí. Hřiště tak prošlo opravdu náročnou zatěžkávací zkouškou, ve které, jak se zdá, obstálo bez ztráty kytičky. Připraveno bylo také malování na trička či obličej. A nechyběl ani Rákosníček, s nímž se děti nadšeně fotily.
Hlad a žízeň mohli všichni návštěvníci zahnat u stánku s občerstvením.
„Moc se mi to líbilo. Hlavně to, že jsem mohl vidět Michala. Je s ním sranda,“ komentoval nadšeně dění na hřišti malý Adam. A jeho maminka dodala: „Mají to hezky vymyšlené, děcka to tady fakt baví. Jen ty dlouhé fronty na jednotlivé disciplíny jsou trošku nevýhodou, ale zas je dobře, že se pro ty děti u nás něco dělá.“
Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízejí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště poskytuje dostatek laviček
a zpevněnou plochu pro kočárky.
Tak snad se i to prostějovské stane oblíbeným místem pro setkávání dětí a maminek a dlouho nám vydrží tak hezké, jak bylo v sobotu otevřeno...

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments