Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve své rozsáhlé sbírce má diamanty, safíry i smaragdy. Přesto si Zdeněk Ondráček z Mostkovic nad jiné cení svého nedávného nálezu, který se mu podařilo učinit u Velké Kraše v Jeseníkách. Objevil zde totiž krystal křemene, jaký dosud nemá v České republice obdoby!

Na jednu z mnoha výprav za minerály se padesátiletý Zdeněk Ondráček vypravil do Jeseníků se svým kamarádem. „Vyrazili jsme v polovině srpna. Věděli jsme, že v této oblasti za první republiky probíhal geologický průzkum, který financoval Tomáš Baťa. Chtěl tu těžit právě křemen, který by dále využil pro výrobu skla,“ vysvětlil, proč se vydal právě do okolí zapadlé vísky nacházející se nedaleko česko-polských hranic.
Nadšenec žijící v Mostkovicích se sbírání minerálů aktivně věnuje od svých devíti let. Vášeň pro ně zdědil po svém otci. Společně s ním se mu již podařilo shromáždit jednu z největších sbírek svého druhu v České republice. Kameny sbírá po celé České republice, mezi jeho nejoblíbenější místa patří Českomoravská vrchovina. Na poslední výpravu se pečlivě připravil, přesto nález tak velkého krystalu považuje za šťastnou náhodu. „Na naleziště u Velké Kraše se na podzim určitě ještě vrátíme. Jsem přesvědčený, že nám připraví ještě nejedno příjemné překvapení,“ věří Zdeněk Ondráček, který podobné výpravy za kameny do zapadlých končin naší vlasti považuje za úžasnou relaxaci od negativních vlivů, jenž s sebou dnešní doba přináší.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments