Příjemnou noc, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve své rozsáhlé sbírce má diamanty, safíry i smaragdy. Přesto si Zdeněk Ondráček z Mostkovic nad jiné cení svého nedávného nálezu, který se mu podařilo učinit u Velké Kraše v Jeseníkách. Objevil zde totiž krystal křemene, jaký dosud nemá v České republice obdoby!

Na jednu z mnoha výprav za minerály se padesátiletý Zdeněk Ondráček vypravil do Jeseníků se svým kamarádem. „Vyrazili jsme v polovině srpna. Věděli jsme, že v této oblasti za první republiky probíhal geologický průzkum, který financoval Tomáš Baťa. Chtěl tu těžit právě křemen, který by dále využil pro výrobu skla,“ vysvětlil, proč se vydal právě do okolí zapadlé vísky nacházející se nedaleko česko-polských hranic.
Nadšenec žijící v Mostkovicích se sbírání minerálů aktivně věnuje od svých devíti let. Vášeň pro ně zdědil po svém otci. Společně s ním se mu již podařilo shromáždit jednu z největších sbírek svého druhu v České republice. Kameny sbírá po celé České republice, mezi jeho nejoblíbenější místa patří Českomoravská vrchovina. Na poslední výpravu se pečlivě připravil, přesto nález tak velkého krystalu považuje za šťastnou náhodu. „Na naleziště u Velké Kraše se na podzim určitě ještě vrátíme. Jsem přesvědčený, že nám připraví ještě nejedno příjemné překvapení,“ věří Zdeněk Ondráček, který podobné výpravy za kameny do zapadlých končin naší vlasti považuje za úžasnou relaxaci od negativních vlivů, jenž s sebou dnešní doba přináší.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-