Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bude to velkolepá akce! Jak už Večerník informoval, vedle stále probíhající sbírky víček je přede dveřmi i velká charitativní akce na podporu nemocného Davídka Vítka z Ptení. V neděli 27. září se jeho maminka Zdeňka Staňková rozhodla svolat k sokolovně ve Ptení všechny ty, jímž není osud jejího syna lhostejný. A Večerník vzkazuje všem lidem dobrého srdce – určitě přijďte!

Charitativní akce s názvem „Pomáháme Davídkovi“ se z předpokládaného opékání špekáčků a pití teplého čaje i hrami pro děti dostala do velkých rozměrů. „Na programu bude vystupovat nejméně sedm účinkujících a Davídka přijede podpořit i Naty Hrychová s rodiči svým zpěvem! Je to mladá holčička se zlatem v hrdle. Většinu času je v Praze, kde studuje uměleckou školu a po požádání se na akci bude podílet,“ prozradila s úsměvem Zdeňka Staňková. Jak dále uvedla, vystoupí šermířská skupina Marcus-M, k vidění budou kovbojové a práce s bičem, country tance skupiny Coloredo, kaskadérské vystoupeni spolku Mapaj, Zumba s Veronikou, mažoretky Krokodýlek a další. Vše okoření hudba Dj´s. Pro děti jsou připraveny hry, výroba, kterou si mohou následně odnést domů, skákací hrad, jízdy na koni.
Pro dospělé pak udírna a tradiční i nenahraditelný punč od samotného starosty Jiřího Porteše, který jej sám připraví a lidem rovnou načepuje! „Jiří si na svém výborném punči vybudoval u lidí na každoroční vánoční výstavě takovou tradici a ´klientelu´, že za žádnou cenu nesmí chybět,“ vzkazuje maminka Davídka.
A i ceny do slosování pomalu zaplňuji jeho pokojíček. „Lidé, známí mi telefonují, že také něčím přispějí buď dárkem do slosování, nebo pomocnou rukou. Je to úžasné,“ neskrývala dojetí Z. Staňková. A přidala i jeden konkrétní příběh: „Jednou, než jsem došla s kočárkem z procházky domů, vezla jsem ceny od šesti lidí během jednoho dne! Opravdu je vidět, že okolí chce pomoct a my ji vítáme,“ vzkazuje s velkým poděkováním. „Stejně jako všechny ze srdce uvítáme ve Ptení za sokolovnou tuto neděli od třinácté hodiny. Vstupné dobrovolné. A lidé mohou donést víčka přímo na akci.“ Při nepříznivém počasí bude program přenesen do sokolovny s vyhrazenou změnou programu.
Jenom připomeňme, že Davídek Vítek z Ptení je krásný chlapeček, který se narodil s porodní váhou 3 800 gramů. Při porodu však utrpěl těžkou asfyxii, z důvodu nedostatku přísunu kyslíku do hlavičky trpí dětskou mozkovou obrnou spastického typu. Od chvíle, kdy přišel na svět, bojoval týdny o život a s potížemi se pere dodnes. Platí tak osudu nejcennější daň zdraví. Jeho dětství není a ani nebude jako u ostatních dětí.
Dary do slosování je možné nosit prosím nejpozději do čtvrtka 24. 9. buď do redakce Večerníku, nebo na adresu Ptení 168 po tel. domluvě na čísle 722 712 971.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-