Dobrý podvečer, dnes je neděle 26.1.2020
svátek slaví Zora,
zítra Ingrid
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bude to velkolepá akce! Jak už Večerník informoval, vedle stále probíhající sbírky víček je přede dveřmi i velká charitativní akce na podporu nemocného Davídka Vítka z Ptení. V neděli 27. září se jeho maminka Zdeňka Staňková rozhodla svolat k sokolovně ve Ptení všechny ty, jímž není osud jejího syna lhostejný. A Večerník vzkazuje všem lidem dobrého srdce – určitě přijďte!

Charitativní akce s názvem „Pomáháme Davídkovi“ se z předpokládaného opékání špekáčků a pití teplého čaje i hrami pro děti dostala do velkých rozměrů. „Na programu bude vystupovat nejméně sedm účinkujících a Davídka přijede podpořit i Naty Hrychová s rodiči svým zpěvem! Je to mladá holčička se zlatem v hrdle. Většinu času je v Praze, kde studuje uměleckou školu a po požádání se na akci bude podílet,“ prozradila s úsměvem Zdeňka Staňková. Jak dále uvedla, vystoupí šermířská skupina Marcus-M, k vidění budou kovbojové a práce s bičem, country tance skupiny Coloredo, kaskadérské vystoupeni spolku Mapaj, Zumba s Veronikou, mažoretky Krokodýlek a další. Vše okoření hudba Dj´s. Pro děti jsou připraveny hry, výroba, kterou si mohou následně odnést domů, skákací hrad, jízdy na koni.
Pro dospělé pak udírna a tradiční i nenahraditelný punč od samotného starosty Jiřího Porteše, který jej sám připraví a lidem rovnou načepuje! „Jiří si na svém výborném punči vybudoval u lidí na každoroční vánoční výstavě takovou tradici a ´klientelu´, že za žádnou cenu nesmí chybět,“ vzkazuje maminka Davídka.
A i ceny do slosování pomalu zaplňuji jeho pokojíček. „Lidé, známí mi telefonují, že také něčím přispějí buď dárkem do slosování, nebo pomocnou rukou. Je to úžasné,“ neskrývala dojetí Z. Staňková. A přidala i jeden konkrétní příběh: „Jednou, než jsem došla s kočárkem z procházky domů, vezla jsem ceny od šesti lidí během jednoho dne! Opravdu je vidět, že okolí chce pomoct a my ji vítáme,“ vzkazuje s velkým poděkováním. „Stejně jako všechny ze srdce uvítáme ve Ptení za sokolovnou tuto neděli od třinácté hodiny. Vstupné dobrovolné. A lidé mohou donést víčka přímo na akci.“ Při nepříznivém počasí bude program přenesen do sokolovny s vyhrazenou změnou programu.
Jenom připomeňme, že Davídek Vítek z Ptení je krásný chlapeček, který se narodil s porodní váhou 3 800 gramů. Při porodu však utrpěl těžkou asfyxii, z důvodu nedostatku přísunu kyslíku do hlavičky trpí dětskou mozkovou obrnou spastického typu. Od chvíle, kdy přišel na svět, bojoval týdny o život a s potížemi se pere dodnes. Platí tak osudu nejcennější daň zdraví. Jeho dětství není a ani nebude jako u ostatních dětí.
Dary do slosování je možné nosit prosím nejpozději do čtvrtka 24. 9. buď do redakce Večerníku, nebo na adresu Ptení 168 po tel. domluvě na čísle 722 712 971.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments