Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V místě narození vícebojaře a olympijského vítěze Roberta Změlíka se zrodila zajímavá a prospěšná tradice. Pod heslem „Ve zdravém těle zdravý duch“ uspořádal místní spolek Eywan 2010 již čtvrtý ročník Ivaňského sedmiboje, který přináší soutěže ve věru netradičních disciplínách. Ty jsou samozřejmě zdrojem vítané zábavy.

Sedmiboj probíhal v sobotu odpoledne za ideálního počasí. Soutěžilo se v tradičně netradičních disciplínách: sprint na 50 metrů – muži s plnými kolečky, ostatní bez zátěže, trojskok snožmo, bench muži a ženy (starší děti sedy lehy, malé děti do 6 let dřepy), běh pod překážkami, sprint do kopce, skok do výšky a hod koulí (muži kládou, děti gumákem).
Celkem se zúčastnilo sedmasedmdesát soutěžících v kategoriích muži, ženy, děti 10 až 12 let, děti 7 až 9 let a děti do šesti let. Drobotiny byla většina. V kategorii dospělých kralovali zástupci Tovačova Petr Vrána a Olga Čechmánková. Mezi nejstaršími dětmi byli nejúspěšnější Martin Racl a Markéta Štíbrová, v mladší kategorii kralovali Jiří Zavadil a Emma Rambousková a mezi nejmenšími se prosadil Jakub Hrubý.
Po skončení soutěží přibyla v rámci protažení po výkonu a čekání na výsledky další atraktivní disciplína o Pohár starosty obce. Vyhrál ten, kdo nejdéle vydržel viset na hrazdě. Disciplína proto dostala názvy „shnilá hruška“ alias „netopýr“. Vítězi dětské kategorie se stali Dan Hozman a Monika Šálková, dospělí měli visení doplněné o pití piva dlouhou slánkou. Nejlépe si vedli Olga Čechmánková a Petr Cetkovský. 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments