Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V místě narození vícebojaře a olympijského vítěze Roberta Změlíka se zrodila zajímavá a prospěšná tradice. Pod heslem „Ve zdravém těle zdravý duch“ uspořádal místní spolek Eywan 2010 již čtvrtý ročník Ivaňského sedmiboje, který přináší soutěže ve věru netradičních disciplínách. Ty jsou samozřejmě zdrojem vítané zábavy.

Sedmiboj probíhal v sobotu odpoledne za ideálního počasí. Soutěžilo se v tradičně netradičních disciplínách: sprint na 50 metrů – muži s plnými kolečky, ostatní bez zátěže, trojskok snožmo, bench muži a ženy (starší děti sedy lehy, malé děti do 6 let dřepy), běh pod překážkami, sprint do kopce, skok do výšky a hod koulí (muži kládou, děti gumákem).
Celkem se zúčastnilo sedmasedmdesát soutěžících v kategoriích muži, ženy, děti 10 až 12 let, děti 7 až 9 let a děti do šesti let. Drobotiny byla většina. V kategorii dospělých kralovali zástupci Tovačova Petr Vrána a Olga Čechmánková. Mezi nejstaršími dětmi byli nejúspěšnější Martin Racl a Markéta Štíbrová, v mladší kategorii kralovali Jiří Zavadil a Emma Rambousková a mezi nejmenšími se prosadil Jakub Hrubý.
Po skončení soutěží přibyla v rámci protažení po výkonu a čekání na výsledky další atraktivní disciplína o Pohár starosty obce. Vyhrál ten, kdo nejdéle vydržel viset na hrazdě. Disciplína proto dostala názvy „shnilá hruška“ alias „netopýr“. Vítězi dětské kategorie se stali Dan Hozman a Monika Šálková, dospělí měli visení doplněné o pití piva dlouhou slánkou. Nejlépe si vedli Olga Čechmánková a Petr Cetkovský. 

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-