Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První záříjovou sobotu se v kavárně Národního domu v Prostějově konalo premiérové výroční shromáždění WIKOV VETERAN CLUBu, který byl symbolicky založen na tomto místě přesně před rokem. A je bezpochyby správné, že se tato shromáždění konají ve městě zrodu automobilů značky WIKOV.

Připomeňme, že automobily Wikov vyráběné v oddělení továrny na hospodářské stroje Wichterle&Kovářík byly v meziválečném Československu nejen technickým, ale i kulturním fenoménem. Vynikaly vysokou technickou úrovní, spolehlivostí, výkonností a plným právem byly označovány za československý Rolls-Royce...
Úvodem akce vystoupila přední klavírní virtuoska a laureátka mezinárodních soutěží Sára Medková, což bylo symbolickou vzpomínkou na někdejší klavírní vystoupení Karla Wichterleho. V další části byla zhodnocena účast členů klubu na české soutěži elegance Chateau Loučeň Concours d´Elegance ve dnech 6. a 7. června 2015. Především však bylo ukázáno sedmnáct vozů značky Wikov, mezi nimiž nechyběl například kabriolet Wikov 70 z roku 1934 Vratislava Veselého, kabriolet Wikov 35 z roku 1932 Martina Wichterleho a Wikov 40 z roku 1936 majitele Veteran Areny Olomouc Lubomíra Pešáka. Ten získal cenu Wikov Award za renovování uvedeného vozu. Veřejnosti zde byl poprvé představen renovovaný Wikov 35 Kapka z roku 1931 označovaný za první československý automobil s aerodynamickou karosérií. Celou akci komentovali členové klubu Josef Kašpar a Jaroslav Vaverka. „Lepší start jsme si nemohli přát,“ konstatoval v závěru obrazové prezentace prezident klubu Martin Wichterle.
Kromě vnitroklubových záležitostí byl představen návrh na obsah a uspořádání webových stránek a diskutovalo se také o náplni činnosti v roce 2016. Prezentována byla nedávno vydaná reprezentativní třídílná publikace Jiřího Kohlíčka a Michaely Kvapilové Novákové Wikov Továrna automobilů, Wichterle&Kovářík, a. s. Prostějov. Tuto publikaci vydala v březnu letošního roku Veteran Arena Olomouc.
Klub počítá s prezentací vozů Wikov pro veřejnost v Prostějově. Proběhla by pravděpodobně v rámci Hanáckého okruhu. Příznivci historických automobilů se tedy mají na co těšit. 

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-