Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První záříjovou sobotu se v kavárně Národního domu v Prostějově konalo premiérové výroční shromáždění WIKOV VETERAN CLUBu, který byl symbolicky založen na tomto místě přesně před rokem. A je bezpochyby správné, že se tato shromáždění konají ve městě zrodu automobilů značky WIKOV.

Připomeňme, že automobily Wikov vyráběné v oddělení továrny na hospodářské stroje Wichterle&Kovářík byly v meziválečném Československu nejen technickým, ale i kulturním fenoménem. Vynikaly vysokou technickou úrovní, spolehlivostí, výkonností a plným právem byly označovány za československý Rolls-Royce...
Úvodem akce vystoupila přední klavírní virtuoska a laureátka mezinárodních soutěží Sára Medková, což bylo symbolickou vzpomínkou na někdejší klavírní vystoupení Karla Wichterleho. V další části byla zhodnocena účast členů klubu na české soutěži elegance Chateau Loučeň Concours d´Elegance ve dnech 6. a 7. června 2015. Především však bylo ukázáno sedmnáct vozů značky Wikov, mezi nimiž nechyběl například kabriolet Wikov 70 z roku 1934 Vratislava Veselého, kabriolet Wikov 35 z roku 1932 Martina Wichterleho a Wikov 40 z roku 1936 majitele Veteran Areny Olomouc Lubomíra Pešáka. Ten získal cenu Wikov Award za renovování uvedeného vozu. Veřejnosti zde byl poprvé představen renovovaný Wikov 35 Kapka z roku 1931 označovaný za první československý automobil s aerodynamickou karosérií. Celou akci komentovali členové klubu Josef Kašpar a Jaroslav Vaverka. „Lepší start jsme si nemohli přát,“ konstatoval v závěru obrazové prezentace prezident klubu Martin Wichterle.
Kromě vnitroklubových záležitostí byl představen návrh na obsah a uspořádání webových stránek a diskutovalo se také o náplni činnosti v roce 2016. Prezentována byla nedávno vydaná reprezentativní třídílná publikace Jiřího Kohlíčka a Michaely Kvapilové Novákové Wikov Továrna automobilů, Wichterle&Kovářík, a. s. Prostějov. Tuto publikaci vydala v březnu letošního roku Veteran Arena Olomouc.
Klub počítá s prezentací vozů Wikov pro veřejnost v Prostějově. Proběhla by pravděpodobně v rámci Hanáckého okruhu. Příznivci historických automobilů se tedy mají na co těšit. 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments