Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé úterý 15. září proběhla v Kolářových sadech vědomostně-dovednostní soutěž pro seniory. Celkem se sešlo šestatřicet soutěžících - 27 žen a 9 mužů, kteří vytvořili dvanáct družstev, načež vyrazili plnit patnáct úkolů.

Na prvním stanovišti je čekala disciplína uzamykání jízdního kola do bezpečnostního stojanu. Na druhém si zastříleli na laserové střelnici pod dohledem strážníků, na třetím a čtvrtém pozvaní státní policisté připravili testík z dopravních předpisů a osobní bezpečnosti, na páté a šesté zastávce se senioři setkali s hasiči, přičemž jeden
z úkolů zněl - vyberte věci, které patří do evakuačního zavazadla a samozřejmě nechyběly ani otázky z požární ochrany. Pracovníci ČSOP IRIS obsadili sedmé
a osmé stanoviště, na kterých bylo úkolem seniorů vyhledat na mapě chráněná území Prostějovska a poznávání přírodnin. Na devátém klání čekala soutěžící křížovka ze zdravovědy, desáté jim připravilo zkoušku poskytování první pomoci, na jejíž správnost dohlíželi studentky a učitelé Střední zdravotnické školy Prostějov. Posledních pět stanovišť měla v režii městská knihovna společně se studenty gymnázia J. Wolkera. Účastníci zde plnili rozmanité disciplíny, například práce s počítačem, trénink paměti, vyhledávání v encyklopedii a další.
Hodinu po poledni byla soutěž ukončena předáním cen z rukou náměstkyně Ivany Hemerkové. „Žádný účastník neodešel s prázdnou. Všichni totiž byli skvělí a dokázali, že věk není překážkou. Za odvahu a odhodlání, s kterým přišli, jim rozhodně patří obdiv a uznání,“ konstatovala Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie Prostějov. „Touto cestou organizátoři děkují také vedoucímu prostějovské hvězdárny panu Trutnovskému i lektorce chůze Nordic walking Lence Sehnalové za doprovodný program a v neposlední řadě řediteli ZŠ Jana Železného Janu Krchňavému za poskytnutí materiálního vybavení,“ dodala Adámková.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments