Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé úterý 15. září proběhla v Kolářových sadech vědomostně-dovednostní soutěž pro seniory. Celkem se sešlo šestatřicet soutěžících - 27 žen a 9 mužů, kteří vytvořili dvanáct družstev, načež vyrazili plnit patnáct úkolů.

Na prvním stanovišti je čekala disciplína uzamykání jízdního kola do bezpečnostního stojanu. Na druhém si zastříleli na laserové střelnici pod dohledem strážníků, na třetím a čtvrtém pozvaní státní policisté připravili testík z dopravních předpisů a osobní bezpečnosti, na páté a šesté zastávce se senioři setkali s hasiči, přičemž jeden
z úkolů zněl - vyberte věci, které patří do evakuačního zavazadla a samozřejmě nechyběly ani otázky z požární ochrany. Pracovníci ČSOP IRIS obsadili sedmé
a osmé stanoviště, na kterých bylo úkolem seniorů vyhledat na mapě chráněná území Prostějovska a poznávání přírodnin. Na devátém klání čekala soutěžící křížovka ze zdravovědy, desáté jim připravilo zkoušku poskytování první pomoci, na jejíž správnost dohlíželi studentky a učitelé Střední zdravotnické školy Prostějov. Posledních pět stanovišť měla v režii městská knihovna společně se studenty gymnázia J. Wolkera. Účastníci zde plnili rozmanité disciplíny, například práce s počítačem, trénink paměti, vyhledávání v encyklopedii a další.
Hodinu po poledni byla soutěž ukončena předáním cen z rukou náměstkyně Ivany Hemerkové. „Žádný účastník neodešel s prázdnou. Všichni totiž byli skvělí a dokázali, že věk není překážkou. Za odvahu a odhodlání, s kterým přišli, jim rozhodně patří obdiv a uznání,“ konstatovala Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie Prostějov. „Touto cestou organizátoři děkují také vedoucímu prostějovské hvězdárny panu Trutnovskému i lektorce chůze Nordic walking Lence Sehnalové za doprovodný program a v neposlední řadě řediteli ZŠ Jana Železného Janu Krchňavému za poskytnutí materiálního vybavení,“ dodala Adámková.

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-