Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.1.2020
svátek slaví Zora,
zítra Ingrid
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V polovině března letošního roku vyhlásil Okrašovací spolek města Prostějova sbírku na pomoc Zdeničce Kotyzové. Mladé dívce, která se statečně potýká s následky těžké autonehody, do dnešního dne díky štědrosti a laskavosti dárců přispělo hned několik desítek lidí s dobrým srdcem. Na účtu už se přitom sešlo necelých sto čtyřicet tisíc korun.

„Největší částku jsme zaplatili za Zdeniččiny pobyty na rehabilitacích v Klimkovicích, jeden přišel na pětačtyřicet tisíc korun,“ vypočítala Zdena Kotyzová starší. Další finance padly na různé pomůcky, část spolkly pohonné hmoty, kdy rodiče za dcerou denně jezdili do Ostravy či Olomouce. Nezanedbatelnou částkou je také investice do invalidního vozíku, která přišla na pětatřicet tisíc korun. „Pojišťovna nám dosud neproplatila vůbec nic...,“ posteskla si maminka.
Co je naopak potěšující, tak to určitě skutečnost, že Zdeniččin stav se i nadále zlepšuje - pracuje s ní logoped i masér. Maminka vozí dívku mimo jiné do denního stacionáře, kde se Zdenička učí mimo jiné i malovat. „Potřebovala změnu prostředí, těší se jako malé dítě do školky,“ konstatovala Zdena starší.
Kromě rodiny děkuje všem, kdo otevřeli svá srdce a peněženky, i předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. „Jsem nesmírně ráda, že se stále najdou lidé, pro které je pomoc bližnímu normální. I díky nim se mladé dívce, která byla podle lékařů beznadějným případem, daří návrat do normálního života,“ vzkázala.
Zdeničce můžete i nadále finančně přispět na účet 107-5771500217/ 0100, který je veden u Komerční banky a.s. Účet je transparentní a tudíž veřejně přístupný. 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments