Dobré poledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V polovině března letošního roku vyhlásil Okrašovací spolek města Prostějova sbírku na pomoc Zdeničce Kotyzové. Mladé dívce, která se statečně potýká s následky těžké autonehody, do dnešního dne díky štědrosti a laskavosti dárců přispělo hned několik desítek lidí s dobrým srdcem. Na účtu už se přitom sešlo necelých sto čtyřicet tisíc korun.

„Největší částku jsme zaplatili za Zdeniččiny pobyty na rehabilitacích v Klimkovicích, jeden přišel na pětačtyřicet tisíc korun,“ vypočítala Zdena Kotyzová starší. Další finance padly na různé pomůcky, část spolkly pohonné hmoty, kdy rodiče za dcerou denně jezdili do Ostravy či Olomouce. Nezanedbatelnou částkou je také investice do invalidního vozíku, která přišla na pětatřicet tisíc korun. „Pojišťovna nám dosud neproplatila vůbec nic...,“ posteskla si maminka.
Co je naopak potěšující, tak to určitě skutečnost, že Zdeniččin stav se i nadále zlepšuje - pracuje s ní logoped i masér. Maminka vozí dívku mimo jiné do denního stacionáře, kde se Zdenička učí mimo jiné i malovat. „Potřebovala změnu prostředí, těší se jako malé dítě do školky,“ konstatovala Zdena starší.
Kromě rodiny děkuje všem, kdo otevřeli svá srdce a peněženky, i předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. „Jsem nesmírně ráda, že se stále najdou lidé, pro které je pomoc bližnímu normální. I díky nim se mladé dívce, která byla podle lékařů beznadějným případem, daří návrat do normálního života,“ vzkázala.
Zdeničce můžete i nadále finančně přispět na účet 107-5771500217/ 0100, který je veden u Komerční banky a.s. Účet je transparentní a tudíž veřejně přístupný. 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-