Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé pondělí proběhl již tradiční Srdíčkový den. Prodávaly se umělohmotné magnetky v ceně třiceti korun a žetony do nákupních vozíků, které byly opět dražší. Výtěžek bude tentokrát určen dětem, které trpí takzvanou cystickou fibrózou, jíž se lidově říká nemoc slaných dětí. Znám bude během října.

Zmíněná nemoc postihuje zejména dýchací a trávicí ústrojí, načež její léčba je celoživotní se specifickým léčebným režimem. Projevuje se slaným potem, odtud tedy ona laická přezdívka.
Do terénu ono pondělí 21. září vyrazili se srdíčky i třeťáci ze Střední zdravotnické školy v Prostějově, a to hned celkem čtrnáct dvojic s dvě stě padesáti kusy magnetek a padesátkou nákupních žetonů. „Naše škola se do akcí tohoto typu zapojuje tradičně. A pokud činnost prodejců pomůže alespoň jednomu dítěti, je to pouze a jen velká radost,“ nechala se slyšet Šárka Pavlovská, školní koordinátorka.
Vzhledem ke slunečnému počasí a relativně pohodové náladě Prostějovanů, nezasažených blbou náladou, se prodávalo jedna radost a pomoc postiženým dětem mizela vcelku závratnou rychlostí. A tak výtěžek mohl snadno doputovat tam, kam měl. Jak dokazují snímky, stalo se již dobrým zvykem, že se mezi nakupující přidali i představitelé a zaměstnanci prostějovské radnice...
Vybíralo se po celý týden až do pátku 25. října, jakmile bude znám výsledek, Večerník jej rád oznámí.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments