Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé pondělí proběhl již tradiční Srdíčkový den. Prodávaly se umělohmotné magnetky v ceně třiceti korun a žetony do nákupních vozíků, které byly opět dražší. Výtěžek bude tentokrát určen dětem, které trpí takzvanou cystickou fibrózou, jíž se lidově říká nemoc slaných dětí. Znám bude během října.

Zmíněná nemoc postihuje zejména dýchací a trávicí ústrojí, načež její léčba je celoživotní se specifickým léčebným režimem. Projevuje se slaným potem, odtud tedy ona laická přezdívka.
Do terénu ono pondělí 21. září vyrazili se srdíčky i třeťáci ze Střední zdravotnické školy v Prostějově, a to hned celkem čtrnáct dvojic s dvě stě padesáti kusy magnetek a padesátkou nákupních žetonů. „Naše škola se do akcí tohoto typu zapojuje tradičně. A pokud činnost prodejců pomůže alespoň jednomu dítěti, je to pouze a jen velká radost,“ nechala se slyšet Šárka Pavlovská, školní koordinátorka.
Vzhledem ke slunečnému počasí a relativně pohodové náladě Prostějovanů, nezasažených blbou náladou, se prodávalo jedna radost a pomoc postiženým dětem mizela vcelku závratnou rychlostí. A tak výtěžek mohl snadno doputovat tam, kam měl. Jak dokazují snímky, stalo se již dobrým zvykem, že se mezi nakupující přidali i představitelé a zaměstnanci prostějovské radnice...
Vybíralo se po celý týden až do pátku 25. října, jakmile bude znám výsledek, Večerník jej rád oznámí.

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-