Dobrý večer, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE „To je hrozný! Ten náš drak se snad bojí výšek,“ lamentovala v sobotním větrném odpoledni jedna z maminek, která se neúspěšně pokoušela dostat do vzduchu svého jinak vysmátého krasavce.

Na starém fotbalovém hřišti v Protivanově se v tu chvíli konal pátý ročník oblíbené Drakiády, která přilákala asi sedm desítek dětí a dospělých, kteří si přinesli necelou třicítku draků. Večerník byl mezi nimi, byť do dětských let jsme se nevrátili.

K tomu pravému podzimu patří pouštění draků stejně neodmyslitelně jako žloutnutí listí. Pokud pak člověk chce za touto zábavou vyrazit někam, kde bude pořádně foukat, zdá se být Protivanov na Drahanské vrchovině skutečnou sázkou na jistotu. Nikoliv náhodou tu ještě před příjezdem do obce minete tři velké stožáry větrných elektráren. Ale jak už to bývá, nic neplatí absolutně.

„Je pravdou, že nám tady fouká snad každý den. Nicméně zrovna loni tu panovalo jeden den úplné bezvětří. A jako na potvoru to byl stejný den, na který jsme měli naplánovanou Drakiádu. Akci jsme proto museli o týden posunout,“ prozradila Večerníku s úsměvem Kateřina Trundová, místní knihovnice a zároveň jedna z organizátorek tradiční akce.
Letos se však situace s bezvětřím neopakovala a tak na Drakiádu dorazily celé rodiny, které si na nepřízeň počasí rozhodně nemohly stěžovat. Při pohledu na nebe pak člověk s překvapením zjistil, že jasná většina z necelé třicítky létajících draků byla koupena v obchodě a jen menšinu z nich si přítomní vyrobili. „Tatínek pouští naši kobru, já mám jednoho draka a sestra Eliška s maminkou také jednoho,“ potvrdila nám například sedmiletá Adélka Pivoňková.
Sobotní odpoledne na starém hřišti v Protivanově ovšem nebylo pouze o dracích. Pro děti tu bylo připraveno celkem sedm soutěžních stanovišť, kde si mohly vyzkoušet například svážení řepy, sbírání hub či výlov rybníka. Po splnění všech úkolů na ně samozřejmě čekala odměna. „Snažili jsme se, aby úkoly byly hravé a zároveň se nějak vztahovaly k podzimu,“ vysvětlila volbu netradičních disciplín Kateřina Trundová s tím, že podzim a jeho krásy budou hrát hlavní roli i v tvořivých dílnách, které v místní knihovně a informačním centru mohou v říjnu navštívit jak děti, tak i dospělí. „Zatímco obvykle se děti na vesnicích s podzimem loučí uspáváním broučků, my koncem měsíce vyrazíme na vycházku do okolí Protivanova, abychom společně zavřeli křídla našim motýlům. Tím se nejen zvířátka, ale i děti připraví na nadcházející zimu,“ loučila se s Večerníkem Trundová.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-