Dobrý večer, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE „To je hrozný! Ten náš drak se snad bojí výšek,“ lamentovala v sobotním větrném odpoledni jedna z maminek, která se neúspěšně pokoušela dostat do vzduchu svého jinak vysmátého krasavce.

Na starém fotbalovém hřišti v Protivanově se v tu chvíli konal pátý ročník oblíbené Drakiády, která přilákala asi sedm desítek dětí a dospělých, kteří si přinesli necelou třicítku draků. Večerník byl mezi nimi, byť do dětských let jsme se nevrátili.

K tomu pravému podzimu patří pouštění draků stejně neodmyslitelně jako žloutnutí listí. Pokud pak člověk chce za touto zábavou vyrazit někam, kde bude pořádně foukat, zdá se být Protivanov na Drahanské vrchovině skutečnou sázkou na jistotu. Nikoliv náhodou tu ještě před příjezdem do obce minete tři velké stožáry větrných elektráren. Ale jak už to bývá, nic neplatí absolutně.

„Je pravdou, že nám tady fouká snad každý den. Nicméně zrovna loni tu panovalo jeden den úplné bezvětří. A jako na potvoru to byl stejný den, na který jsme měli naplánovanou Drakiádu. Akci jsme proto museli o týden posunout,“ prozradila Večerníku s úsměvem Kateřina Trundová, místní knihovnice a zároveň jedna z organizátorek tradiční akce.
Letos se však situace s bezvětřím neopakovala a tak na Drakiádu dorazily celé rodiny, které si na nepřízeň počasí rozhodně nemohly stěžovat. Při pohledu na nebe pak člověk s překvapením zjistil, že jasná většina z necelé třicítky létajících draků byla koupena v obchodě a jen menšinu z nich si přítomní vyrobili. „Tatínek pouští naši kobru, já mám jednoho draka a sestra Eliška s maminkou také jednoho,“ potvrdila nám například sedmiletá Adélka Pivoňková.
Sobotní odpoledne na starém hřišti v Protivanově ovšem nebylo pouze o dracích. Pro děti tu bylo připraveno celkem sedm soutěžních stanovišť, kde si mohly vyzkoušet například svážení řepy, sbírání hub či výlov rybníka. Po splnění všech úkolů na ně samozřejmě čekala odměna. „Snažili jsme se, aby úkoly byly hravé a zároveň se nějak vztahovaly k podzimu,“ vysvětlila volbu netradičních disciplín Kateřina Trundová s tím, že podzim a jeho krásy budou hrát hlavní roli i v tvořivých dílnách, které v místní knihovně a informačním centru mohou v říjnu navštívit jak děti, tak i dospělí. „Zatímco obvykle se děti na vesnicích s podzimem loučí uspáváním broučků, my koncem měsíce vyrazíme na vycházku do okolí Protivanova, abychom společně zavřeli křídla našim motýlům. Tím se nejen zvířátka, ale i děti připraví na nadcházející zimu,“ loučila se s Večerníkem Trundová.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments