Dobré dopoledne, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE „To je hrozný! Ten náš drak se snad bojí výšek,“ lamentovala v sobotním větrném odpoledni jedna z maminek, která se neúspěšně pokoušela dostat do vzduchu svého jinak vysmátého krasavce.

Na starém fotbalovém hřišti v Protivanově se v tu chvíli konal pátý ročník oblíbené Drakiády, která přilákala asi sedm desítek dětí a dospělých, kteří si přinesli necelou třicítku draků. Večerník byl mezi nimi, byť do dětských let jsme se nevrátili.

K tomu pravému podzimu patří pouštění draků stejně neodmyslitelně jako žloutnutí listí. Pokud pak člověk chce za touto zábavou vyrazit někam, kde bude pořádně foukat, zdá se být Protivanov na Drahanské vrchovině skutečnou sázkou na jistotu. Nikoliv náhodou tu ještě před příjezdem do obce minete tři velké stožáry větrných elektráren. Ale jak už to bývá, nic neplatí absolutně.

„Je pravdou, že nám tady fouká snad každý den. Nicméně zrovna loni tu panovalo jeden den úplné bezvětří. A jako na potvoru to byl stejný den, na který jsme měli naplánovanou Drakiádu. Akci jsme proto museli o týden posunout,“ prozradila Večerníku s úsměvem Kateřina Trundová, místní knihovnice a zároveň jedna z organizátorek tradiční akce.
Letos se však situace s bezvětřím neopakovala a tak na Drakiádu dorazily celé rodiny, které si na nepřízeň počasí rozhodně nemohly stěžovat. Při pohledu na nebe pak člověk s překvapením zjistil, že jasná většina z necelé třicítky létajících draků byla koupena v obchodě a jen menšinu z nich si přítomní vyrobili. „Tatínek pouští naši kobru, já mám jednoho draka a sestra Eliška s maminkou také jednoho,“ potvrdila nám například sedmiletá Adélka Pivoňková.
Sobotní odpoledne na starém hřišti v Protivanově ovšem nebylo pouze o dracích. Pro děti tu bylo připraveno celkem sedm soutěžních stanovišť, kde si mohly vyzkoušet například svážení řepy, sbírání hub či výlov rybníka. Po splnění všech úkolů na ně samozřejmě čekala odměna. „Snažili jsme se, aby úkoly byly hravé a zároveň se nějak vztahovaly k podzimu,“ vysvětlila volbu netradičních disciplín Kateřina Trundová s tím, že podzim a jeho krásy budou hrát hlavní roli i v tvořivých dílnách, které v místní knihovně a informačním centru mohou v říjnu navštívit jak děti, tak i dospělí. „Zatímco obvykle se děti na vesnicích s podzimem loučí uspáváním broučků, my koncem měsíce vyrazíme na vycházku do okolí Protivanova, abychom společně zavřeli křídla našim motýlům. Tím se nejen zvířátka, ale i děti připraví na nadcházející zimu,“ loučila se s Večerníkem Trundová.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments