Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE „To je hrozný! Ten náš drak se snad bojí výšek,“ lamentovala v sobotním větrném odpoledni jedna z maminek, která se neúspěšně pokoušela dostat do vzduchu svého jinak vysmátého krasavce.

Na starém fotbalovém hřišti v Protivanově se v tu chvíli konal pátý ročník oblíbené Drakiády, která přilákala asi sedm desítek dětí a dospělých, kteří si přinesli necelou třicítku draků. Večerník byl mezi nimi, byť do dětských let jsme se nevrátili.

K tomu pravému podzimu patří pouštění draků stejně neodmyslitelně jako žloutnutí listí. Pokud pak člověk chce za touto zábavou vyrazit někam, kde bude pořádně foukat, zdá se být Protivanov na Drahanské vrchovině skutečnou sázkou na jistotu. Nikoliv náhodou tu ještě před příjezdem do obce minete tři velké stožáry větrných elektráren. Ale jak už to bývá, nic neplatí absolutně.

„Je pravdou, že nám tady fouká snad každý den. Nicméně zrovna loni tu panovalo jeden den úplné bezvětří. A jako na potvoru to byl stejný den, na který jsme měli naplánovanou Drakiádu. Akci jsme proto museli o týden posunout,“ prozradila Večerníku s úsměvem Kateřina Trundová, místní knihovnice a zároveň jedna z organizátorek tradiční akce.
Letos se však situace s bezvětřím neopakovala a tak na Drakiádu dorazily celé rodiny, které si na nepřízeň počasí rozhodně nemohly stěžovat. Při pohledu na nebe pak člověk s překvapením zjistil, že jasná většina z necelé třicítky létajících draků byla koupena v obchodě a jen menšinu z nich si přítomní vyrobili. „Tatínek pouští naši kobru, já mám jednoho draka a sestra Eliška s maminkou také jednoho,“ potvrdila nám například sedmiletá Adélka Pivoňková.
Sobotní odpoledne na starém hřišti v Protivanově ovšem nebylo pouze o dracích. Pro děti tu bylo připraveno celkem sedm soutěžních stanovišť, kde si mohly vyzkoušet například svážení řepy, sbírání hub či výlov rybníka. Po splnění všech úkolů na ně samozřejmě čekala odměna. „Snažili jsme se, aby úkoly byly hravé a zároveň se nějak vztahovaly k podzimu,“ vysvětlila volbu netradičních disciplín Kateřina Trundová s tím, že podzim a jeho krásy budou hrát hlavní roli i v tvořivých dílnách, které v místní knihovně a informačním centru mohou v říjnu navštívit jak děti, tak i dospělí. „Zatímco obvykle se děti na vesnicích s podzimem loučí uspáváním broučků, my koncem měsíce vyrazíme na vycházku do okolí Protivanova, abychom společně zavřeli křídla našim motýlům. Tím se nejen zvířátka, ale i děti připraví na nadcházející zimu,“ loučila se s Večerníkem Trundová.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments