Dobré poledne, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každý měsíc pořádá Věra Vykoupilová v Městské knihovně Kostelec na Hané Čteníčka pro děti asi do deseti let v doprovodu rodičů. Program je tematicky zaměřený například na roční období či Halloween, Mikuláše nebo pohádky o zvířátkách a podobně. Podzimní čteníčko uspořádala knihovna den před nástupem kalendářního podzimu.

„S dětmi recituji básně a říkanky, čtu a dramatizuji pohádky, tvoříme výrobky z různých materiálů, hrajeme hry, kreslíme,“ přibližuje program každého čteníčka Věra Vykoupilová.
Tentokrát připravila paní knihovnice recitaci básní o podzimu a četbu dvou pohádek o skřítkovi Kaštánkovi. Děti se ale zabavily nejen čtením. Podzimní skřítky tvořily z okrasných dýní a kuliček s květináčkem, na ně lepily různé sušené přírodniny. S chutí se zapojili i přítomní rodiče, kteří si společně s dětmi zahráli pohádku O veliké řepě. Čteníčko mělo evidentně úspěch, děti a jejich rodiče si udělali pěkné odpoledne, relaxovali při činnostech, popovídali si, domů si odnesli podzimní dekorace a omalovánky. Děti byly za svou snahu odměněny čokoládovou medailí.
„Čteníčka připravuji velmi ráda, protože vidím zájem a radost u návštěvníků knihovny z příjemně stráveného odpoledne,“ svěřila se Večerníku Věra Vykoupilová, která pořádá i další akce na podporu čtenářství, jako jsou besedy s autory knih pro dospělé i děti, besedy a programy pro žáky místní ZŠ a MŠ, vyhlášení a odměňování nejlepších čtenářů za kalendářní rok, pasování prvňáčků, Noc s Andersenem, drakiádu, pexesiádu, gumičkování aj. V knihovně si také děti mohou vyluštit křížovky, namalovat obrázek, napsat příběh. 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments