Dobrý večer, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každý měsíc pořádá Věra Vykoupilová v Městské knihovně Kostelec na Hané Čteníčka pro děti asi do deseti let v doprovodu rodičů. Program je tematicky zaměřený například na roční období či Halloween, Mikuláše nebo pohádky o zvířátkách a podobně. Podzimní čteníčko uspořádala knihovna den před nástupem kalendářního podzimu.

„S dětmi recituji básně a říkanky, čtu a dramatizuji pohádky, tvoříme výrobky z různých materiálů, hrajeme hry, kreslíme,“ přibližuje program každého čteníčka Věra Vykoupilová.
Tentokrát připravila paní knihovnice recitaci básní o podzimu a četbu dvou pohádek o skřítkovi Kaštánkovi. Děti se ale zabavily nejen čtením. Podzimní skřítky tvořily z okrasných dýní a kuliček s květináčkem, na ně lepily různé sušené přírodniny. S chutí se zapojili i přítomní rodiče, kteří si společně s dětmi zahráli pohádku O veliké řepě. Čteníčko mělo evidentně úspěch, děti a jejich rodiče si udělali pěkné odpoledne, relaxovali při činnostech, popovídali si, domů si odnesli podzimní dekorace a omalovánky. Děti byly za svou snahu odměněny čokoládovou medailí.
„Čteníčka připravuji velmi ráda, protože vidím zájem a radost u návštěvníků knihovny z příjemně stráveného odpoledne,“ svěřila se Večerníku Věra Vykoupilová, která pořádá i další akce na podporu čtenářství, jako jsou besedy s autory knih pro dospělé i děti, besedy a programy pro žáky místní ZŠ a MŠ, vyhlášení a odměňování nejlepších čtenářů za kalendářní rok, pasování prvňáčků, Noc s Andersenem, drakiádu, pexesiádu, gumičkování aj. V knihovně si také děti mohou vyluštit křížovky, namalovat obrázek, napsat příběh. 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-