Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každý měsíc pořádá Věra Vykoupilová v Městské knihovně Kostelec na Hané Čteníčka pro děti asi do deseti let v doprovodu rodičů. Program je tematicky zaměřený například na roční období či Halloween, Mikuláše nebo pohádky o zvířátkách a podobně. Podzimní čteníčko uspořádala knihovna den před nástupem kalendářního podzimu.

„S dětmi recituji básně a říkanky, čtu a dramatizuji pohádky, tvoříme výrobky z různých materiálů, hrajeme hry, kreslíme,“ přibližuje program každého čteníčka Věra Vykoupilová.
Tentokrát připravila paní knihovnice recitaci básní o podzimu a četbu dvou pohádek o skřítkovi Kaštánkovi. Děti se ale zabavily nejen čtením. Podzimní skřítky tvořily z okrasných dýní a kuliček s květináčkem, na ně lepily různé sušené přírodniny. S chutí se zapojili i přítomní rodiče, kteří si společně s dětmi zahráli pohádku O veliké řepě. Čteníčko mělo evidentně úspěch, děti a jejich rodiče si udělali pěkné odpoledne, relaxovali při činnostech, popovídali si, domů si odnesli podzimní dekorace a omalovánky. Děti byly za svou snahu odměněny čokoládovou medailí.
„Čteníčka připravuji velmi ráda, protože vidím zájem a radost u návštěvníků knihovny z příjemně stráveného odpoledne,“ svěřila se Večerníku Věra Vykoupilová, která pořádá i další akce na podporu čtenářství, jako jsou besedy s autory knih pro dospělé i děti, besedy a programy pro žáky místní ZŠ a MŠ, vyhlášení a odměňování nejlepších čtenářů za kalendářní rok, pasování prvňáčků, Noc s Andersenem, drakiádu, pexesiádu, gumičkování aj. V knihovně si také děti mohou vyluštit křížovky, namalovat obrázek, napsat příběh. 

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments