Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každý měsíc pořádá Věra Vykoupilová v Městské knihovně Kostelec na Hané Čteníčka pro děti asi do deseti let v doprovodu rodičů. Program je tematicky zaměřený například na roční období či Halloween, Mikuláše nebo pohádky o zvířátkách a podobně. Podzimní čteníčko uspořádala knihovna den před nástupem kalendářního podzimu.

„S dětmi recituji básně a říkanky, čtu a dramatizuji pohádky, tvoříme výrobky z různých materiálů, hrajeme hry, kreslíme,“ přibližuje program každého čteníčka Věra Vykoupilová.
Tentokrát připravila paní knihovnice recitaci básní o podzimu a četbu dvou pohádek o skřítkovi Kaštánkovi. Děti se ale zabavily nejen čtením. Podzimní skřítky tvořily z okrasných dýní a kuliček s květináčkem, na ně lepily různé sušené přírodniny. S chutí se zapojili i přítomní rodiče, kteří si společně s dětmi zahráli pohádku O veliké řepě. Čteníčko mělo evidentně úspěch, děti a jejich rodiče si udělali pěkné odpoledne, relaxovali při činnostech, popovídali si, domů si odnesli podzimní dekorace a omalovánky. Děti byly za svou snahu odměněny čokoládovou medailí.
„Čteníčka připravuji velmi ráda, protože vidím zájem a radost u návštěvníků knihovny z příjemně stráveného odpoledne,“ svěřila se Večerníku Věra Vykoupilová, která pořádá i další akce na podporu čtenářství, jako jsou besedy s autory knih pro dospělé i děti, besedy a programy pro žáky místní ZŠ a MŠ, vyhlášení a odměňování nejlepších čtenářů za kalendářní rok, pasování prvňáčků, Noc s Andersenem, drakiádu, pexesiádu, gumičkování aj. V knihovně si také děti mohou vyluštit křížovky, namalovat obrázek, napsat příběh. 

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments