Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Psal se říjen roku 1985, když spatřil světlo světa nynější fotbalový rozhodčí Tomáš Řezníček. Společně s rodinou a kamarády tak mohl absolvent maturitního oboru mechanik-seřizovač na SOU v Lutíně oslavit s mírným předstihem své kulaté třicáté narozeniny. Stalo se tak ve stařechovickém areálu U Chovatelů a slavilo se nakonec plné tři dny!

Se sportem začal oslavenec již v deseti letech a postupně u něj vyhrála kopaná. Za „kulatým nesmyslem“ začíná běhat nejdříve jako žák, posléze dorostenec a člen „béčka“ i „áčka“ Kostelce na Hané. Nejprve coby hráč v poli, následně se z něj stal brankář. Fotbalu zůstal věrný i po skončení hráčské kariéry, kdy vyměnil rukavice za píšťalku. Rozhodování zápasů se i přes svůj mladý věk věnuje již sedm let a postupuje stále výš. Nyní je od sezóny 2015-2016 zařazen mezi arbitry třetí nejvyšší domácí soutěže.
Co se týče samotného slavnostního dne, oslavy se uskutečnily na vysoké úrovni. Vzornou přípravu a organizaci celé akce měla plně ve svých rukou Tomova přítelkyně Jana a sestra Pavlína. Od rána byla už na dálku cítit vůně opékajícího se selátka, o což se staral v okolí známý odborník na tyto akce Martin Hlavinka. A se svým kolektivem to zvládli znamenitě.
Postupně začínali přicházet první gratulanti, jednalo se o kolektiv kolegů rozhodčích se svými partnerkami. Štáb přivedli sekretář okresního fotbalového svazu Karel Kubalák a krajský sekretář Pavel Peřina. Po nich se s blahopřáním dostavili příbuzní a kamarádi, sešlo se jich opravdu mnoho. Vše nejlepší, mnoho zdraví, a další rodinné, pracovní, osobní i sportovní úspěchy mladému rozhodčímu popřálo kolem stovky hostů.
Hlavní proslov, zhotovení nástěnek s fotkami a připomínkami některých momentů Tomášova života, historie Stařechovic i „hastrmanů“
i píseň o hastrmanovi si vzal na starosti Jaroslav Vyhlídal, jenž Tomáše trénoval nejprve v žácích a později i v dorostu. Vedle selátka se hodovalo i díky cukroví a pití všeho druhu, k tomu nechyběla ani hudba a velice dobrá nálada, zkrátka vše, co k oslavě patří. Vyšlo také počasí, které bylo samozřejmě „objednané“, slavilo se tak až do pozdních večerních hodin. A vlastně plné tři dny, domů se totiž nikomu nechtělo. 

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments