Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Psal se říjen roku 1985, když spatřil světlo světa nynější fotbalový rozhodčí Tomáš Řezníček. Společně s rodinou a kamarády tak mohl absolvent maturitního oboru mechanik-seřizovač na SOU v Lutíně oslavit s mírným předstihem své kulaté třicáté narozeniny. Stalo se tak ve stařechovickém areálu U Chovatelů a slavilo se nakonec plné tři dny!

Se sportem začal oslavenec již v deseti letech a postupně u něj vyhrála kopaná. Za „kulatým nesmyslem“ začíná běhat nejdříve jako žák, posléze dorostenec a člen „béčka“ i „áčka“ Kostelce na Hané. Nejprve coby hráč v poli, následně se z něj stal brankář. Fotbalu zůstal věrný i po skončení hráčské kariéry, kdy vyměnil rukavice za píšťalku. Rozhodování zápasů se i přes svůj mladý věk věnuje již sedm let a postupuje stále výš. Nyní je od sezóny 2015-2016 zařazen mezi arbitry třetí nejvyšší domácí soutěže.
Co se týče samotného slavnostního dne, oslavy se uskutečnily na vysoké úrovni. Vzornou přípravu a organizaci celé akce měla plně ve svých rukou Tomova přítelkyně Jana a sestra Pavlína. Od rána byla už na dálku cítit vůně opékajícího se selátka, o což se staral v okolí známý odborník na tyto akce Martin Hlavinka. A se svým kolektivem to zvládli znamenitě.
Postupně začínali přicházet první gratulanti, jednalo se o kolektiv kolegů rozhodčích se svými partnerkami. Štáb přivedli sekretář okresního fotbalového svazu Karel Kubalák a krajský sekretář Pavel Peřina. Po nich se s blahopřáním dostavili příbuzní a kamarádi, sešlo se jich opravdu mnoho. Vše nejlepší, mnoho zdraví, a další rodinné, pracovní, osobní i sportovní úspěchy mladému rozhodčímu popřálo kolem stovky hostů.
Hlavní proslov, zhotovení nástěnek s fotkami a připomínkami některých momentů Tomášova života, historie Stařechovic i „hastrmanů“
i píseň o hastrmanovi si vzal na starosti Jaroslav Vyhlídal, jenž Tomáše trénoval nejprve v žácích a později i v dorostu. Vedle selátka se hodovalo i díky cukroví a pití všeho druhu, k tomu nechyběla ani hudba a velice dobrá nálada, zkrátka vše, co k oslavě patří. Vyšlo také počasí, které bylo samozřejmě „objednané“, slavilo se tak až do pozdních večerních hodin. A vlastně plné tři dny, domů se totiž nikomu nechtělo. 

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments