Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Psal se říjen roku 1985, když spatřil světlo světa nynější fotbalový rozhodčí Tomáš Řezníček. Společně s rodinou a kamarády tak mohl absolvent maturitního oboru mechanik-seřizovač na SOU v Lutíně oslavit s mírným předstihem své kulaté třicáté narozeniny. Stalo se tak ve stařechovickém areálu U Chovatelů a slavilo se nakonec plné tři dny!

Se sportem začal oslavenec již v deseti letech a postupně u něj vyhrála kopaná. Za „kulatým nesmyslem“ začíná běhat nejdříve jako žák, posléze dorostenec a člen „béčka“ i „áčka“ Kostelce na Hané. Nejprve coby hráč v poli, následně se z něj stal brankář. Fotbalu zůstal věrný i po skončení hráčské kariéry, kdy vyměnil rukavice za píšťalku. Rozhodování zápasů se i přes svůj mladý věk věnuje již sedm let a postupuje stále výš. Nyní je od sezóny 2015-2016 zařazen mezi arbitry třetí nejvyšší domácí soutěže.
Co se týče samotného slavnostního dne, oslavy se uskutečnily na vysoké úrovni. Vzornou přípravu a organizaci celé akce měla plně ve svých rukou Tomova přítelkyně Jana a sestra Pavlína. Od rána byla už na dálku cítit vůně opékajícího se selátka, o což se staral v okolí známý odborník na tyto akce Martin Hlavinka. A se svým kolektivem to zvládli znamenitě.
Postupně začínali přicházet první gratulanti, jednalo se o kolektiv kolegů rozhodčích se svými partnerkami. Štáb přivedli sekretář okresního fotbalového svazu Karel Kubalák a krajský sekretář Pavel Peřina. Po nich se s blahopřáním dostavili příbuzní a kamarádi, sešlo se jich opravdu mnoho. Vše nejlepší, mnoho zdraví, a další rodinné, pracovní, osobní i sportovní úspěchy mladému rozhodčímu popřálo kolem stovky hostů.
Hlavní proslov, zhotovení nástěnek s fotkami a připomínkami některých momentů Tomášova života, historie Stařechovic i „hastrmanů“
i píseň o hastrmanovi si vzal na starosti Jaroslav Vyhlídal, jenž Tomáše trénoval nejprve v žácích a později i v dorostu. Vedle selátka se hodovalo i díky cukroví a pití všeho druhu, k tomu nechyběla ani hudba a velice dobrá nálada, zkrátka vše, co k oslavě patří. Vyšlo také počasí, které bylo samozřejmě „objednané“, slavilo se tak až do pozdních večerních hodin. A vlastně plné tři dny, domů se totiž nikomu nechtělo. 

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments