Další pokračování napsalo 17. kolo Okresního přeboru. Na domácí půdě se představily Nezamyslice, které v letošním ročníku patří k tomu lepšímu, co regionální elita nabízí. Jarní část II. třídy jim ale doposud nevycházela podle představ a čekali na tříbodové vítězství. Brodek u Konice se naopak snažil co nejrychleji utéct bojům o záchranu, kam se ale vrátil po předchozím kole, kdy prohrál se Ptení. Uplynulou sobotu chtěl reputaci napravit, ale proti „Nezátkám“ byl bez šance.

Začátek sobotního střetnutí byl z obou stran opatrný a první desetiminutovka žádnou šanci nenabídla. První velkou příležitost měl domácí Stejkora po dvanácti minutách, ale z centrovaného míče hodně přestřelil. Pak už ale přišla i první branka, kdy se za obranu dostal Pleva, který brankáře přehodil a míč do odkryté klece doklepl Svoboda – 1:0. Hostujícím hráčům se moc nelíbilo postavení obou hráčů, ale s verdiktem sudích nic neudělali. Další šanci měl Přikryl, ale místo zakončení volil nahrávku do nikam. Další pokus měl z brejku Stejkora, pozorný však byl Havlen.

První pokus si pak připsali hostů měl na svědomí Kolář. Propagační pokus ale brankáře spíše rozchytal. Poločas ukončili pěknou kombinací Stejkora s Navrátilem. Druhý jmenovaný ale v zakončení před prázdnou brankou selhal a přestřelil. I přes jasnou převahu se tak šlo do kabin pouze s jednobrankovým náskokem domácích.

V první velké šanci druhého dějství byl Svoboda, když se hnal sám na branku z poloviny hřiště. V zakončení však selhal a míč poslal hodně mimo. Druhá branka ale přišla hned vzápětí. Po přízemním centru Navrátil nejprve nepřekonal brankáře Grepla, který ještě v první půli střídal zraněného Havlena, ale následná dorážka hlavou už skončila, kde si střelec přál – 2:0. Po dvou minutách bylo v táboře domácích ještě veseleji. Nařízenou penaltu totiž proměnil s přehledem Stejkora – 3:0.

Domácí byli i dál dominantním klubem, ale branky nepřicházely. Po hodině se do hry dostali i hosté, kteří na pár minut soupeře zamčeli před vápnem, ale bez větší šance. Tu měli krátce před snížením, kdy zkrácený roh směřoval Kschwend velmi dobře, ale zadní tyč kousek minul. O pár sekund později se už radoval Kolář, když využil zaváhání obrany, když mu míč naservírovala – 3:1.

Drama ale domácí nepřipustili. Deset minut před koncem se po krásné přihrávce řítil sám na branku Churý a dovolil si kličku na brankáře a pak už jen zasunul míč do prázdné branky – 4:1. Čtyři minuty do konce přišel pátý direkt, který měl na svědomí Pleva, jenž si také poradil v tváří tvář Greplovi – 5:1. V poslední minutě přišel ještě šestý kousek. Ten měl na svědomí kapitán Oulehla, když si našel centrovaný míč z rohového kopu a s hlavičkou brankář neměl šanci něco udělat – 6:1.

Nezamyslice tak mohly oslavit první tříbodovou výhru v jarní části a odskočení od středu tabulky, to Brodek u Konice znovu neutekl starosti ohledně klidné záchrany.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Marek PAVELKA – Haná Nezamyslice

„Myslím si, že jsme byli po celý zápas lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli. V prvním poločase jsme měli řadu šancí a dominovali jsme, ale nedokázali jsme to lépe řešit. Do druhého poločasu jsme tam mohli jít nervózní, ale za druhý poločas to tam naštěstí napadalo a zápas jsme v pohodě kontrolovali až do závěrečného hvizdu. Snad nám ta produktivita jako v druhém poločase zůstane i do dalších kol, protože s tím bojujeme nejvíce.“

Radovan VIČAR – Brodek u Konice

„není moc co hodnotit. Domácí vyhráli zcela zaslouženě. Měli daleko více ze hry a my jsme už prakticky třetí zápas v řadě nevystřelili na branku. Gól, který jsme dali nám nabídli domácí svou chybou a my jsme si vážnější šanci nevypracovali. Momentálně nám to nejde a vůbec se nám nedaří. Snad to brzy zlomíme.“

PŘEBOR OFS PROSTĚJOV-II třída – 17. kolo

Haná Nezamyslice – Brodek u Konice 6:1 (1:0)

Branky: 14. Svoboda, 48. Navrátil, 50. Stejkora z penalty, 80. Churý, 86. Pleva, 89. Oulehla – 70. Kolář. Rozhodčí: Vrážel – Weiser, Horák. Žluté karty: 50. H. Burget, 53. Kolář, 83. Kschwend. Diváků: 70.

Sestava Nezamyslic: Dvořák – Machálek, Oulehla, Král, Spiller – Stejkora, Špička, Hájek, Pleva – Svoboda, Přikryl. Střídali: Navrátil, Havlíček, Dočkal, Churý, Kopřiva. Trenér: Marek Pavelka.

Sestava Brodku u Konice: Havlen (M. Grepl) – Hloušek, H. Burget, Müller, Blatner – J. Burget, Kschwend, P. Koudelka, Z. Koudelka – Zemánek, Kolář. Střídali: Ošlejšek, J. Koudelka. Trenér: Radovan Vičar.

Přebor OFS II. tř.

18. kolo: Olšany – Němčice n./H. 1:4 (0:2). Branky: 89. Hansl – 7. a 48. Chalánek, 23. a 66. Studený. Žluté karty: 78. Samek, 84. Lobodáš, 86. Keluc, 89. Hansl – 88. Korčák. * Určice „B“ – Vícov 2:5 (1:1). Branky: 45. Rotschedl, 84. Kouřil – 70. a 90. Rajnoha, 32. Pagáč, 62. Rozsíval, 72. Vávra. Žluté karty: 56. Gottwald – 21. Vávra, 52. Studený, 52. Pagáč, 63. Kvapil, 74. Pliska. *  Nezamyslice – Brodek u Konice 6:1 (1:0). Branky: 14. Svoboda, 48. Navrátil, 50. Stejkora, 80. Churý, 86. Pleva, 89. Oulehla – 70. Kolář. Žluté karty: 50. Burget, 53. Kolář, 83. Kschwend. * Tištín – Plumlov „B“ 4:6 (2:3). Branky: 9. Rehák, 29. Bosák, 81. Martinec, 86. Jansa – 22., 34. a 41. Fajstl, 59. Bárta, 64. Simandl, 76. Bureš. * Dobromilice – Vrahovice 3:1 (1:0). Branky: 9. Fialka, 54. Neděla, 75. Blumenstein – 46. Bukovec. Žluté karty: 75. Kratochvíl – 22. Jamrich, 65. Petík, 85. Studený, 87. Němec. * Kralice n./H. „B“ – Držovice 1:0 (1:0). Branka: 34. Kawij. Žluté karty: 31. Pejřimovský – 20. Kučera. * Ptení – Brodek u PV 1:4 (1:2). Branky: 32. Zatloukal (vl.) – 19. a 28. Švéda, 60. Janura, 66. Matoušek. Žluté karty: 13. Novák, 42. Doležel, 54. Holinka – 38. Harazin, 53. Švéda.

1.           Brodek u PV       18          17          0             1             67:20     49          2

2.           Vícov     18          15          0             3             54:22     44          2

3.           Kralice n./H. "B"              18          13          0             5             56:28     39          1

4.           Držovice              18          11          0             7             41:37     34          1

5.           Nezamyslice       18          10          0             8             45:33     31          1

6.           Plumlov "B"        18          10          0             8             45:39     28          3

7.           Dobromilice       18          9             0             9             47:43     28          3

8.           Určice "B"           18          9             0             9             61:51     27          1

9.           Vrahovice           18          7             0             11          33:53     21          3

10.         Němčice n./H.   18          5             0             13          38:48     19          0

11.         Brodek u Konice              18          7             0             11          32:55     19          2

12.         Olšany   18          6             0             12          42:63     17          1

13.         Ptení      18          5             0             13          29:49     15          1

14.         Tištín     18          2             0             16          26:75     7             0