Dobré ráno, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Šikovné ruce. Okrašlovací spolek města Prostějova pokračoval ve své bohulibé činnosti i o druhém adventním víkendu. Sobotní dopoledne bylo vyhrazeno již třetímu ročníku jarmarku Maminky maminkám. „Chceme lidem připomenout, že mateřství neznamená být zavřená doma,“ připomněla Milada Sokolová, předsedkyně pořádajícího Okrašlovacího spolku. Organizace se dále chopila Martina Šponarová a Marky anglický bazárek.

Prostory Národního domu se už poněkolikáté proměnily v jedno velké tržiště. Nabídka byla více než pestrá, prim ale hrály vánoční ozdoby domácí výroby. „Připraveno bylo pětatřicet stolků a všechny jsou plně obsazeny. S postupem času rostla návštěvnost a některé stánky jsou dokonce vyprodané,“ informovala Večerník hodinu před polednem Markéta Valentová, provozovatelka Marky anglického bazárku, která jako maminka tradici jarmarku založila.

„Děláme vše hlavně proto, že se okolo nás vyskytuje spousta šikovných lidí, kteří umí vyrobit krásné věci. Řekli jsme si, že by byla škoda, aby se o jejich šikovnosti nevědělo, a tak jsme jim poskytli možnost se ukázat.“

O tom, že se myšlenka setkala s úspěchem, svědčil takřka nepřetržitý proud mezi prodejními stolky korzujících lidí. „Rozhodli jsme se jarmark přesunout do Národního domu, protože nám zde vycházejí vstříc. Sice jsme zde v menších prostorách, ale o to útulnějších,“ usmívala se Milada Sokolová. „Je tu spousta krásných a zajímavých věcí, rozhodně je z čeho vybírat,“ pronesla paní Hana, jedna z vybírajících maminek.

Činorodost organizátorek tak byla odměněna tou nejlepší možnou formou - zájem předčil očekávání! Další akcí, kterou osvědčená parta plánuje, je velikonoční jarmark.

Sobotní jarmark Maminky maminkám se konal pod záštitou Zdravého města Prostějova.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-