Dobré ráno, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Elektřina zapojena, revizní zprávy schváleny, celkem tři sněhová děla vyčištěna a nachystána. Plány na zasněžování však brzdí teplé počasí. Taková je aktuální situace v nejznámějším lyžařském areálu na Prostějovsku.

Zatímco ve výše položených skiareálech už lyžařská sezóna odstartovala, v Kladkách sníh zatím není. A to ani ten umělý. „Pokud bychom začali zasněžovat už v listopadu, přišlo by nás jen zapojení elektřiny na devadesát tisíc korun. Počítám s ním až od začátku prosince, kdy nás to vyjde výrazně levněji,“ vysvětlil již dříve Jiří Křeček, předseda Lyžařského areálu Kladky.

„Jsme připraveni, ale počasí nám stále nepřeje. K zasněžování dlouhodobě potřebujeme teploty minimálně tři stupně pod nulou a nižší. Vzhledem k předpovědi počasí se nedá počítat s tím, že bychom mohli začít zasněžovat už tento týden. Uvidíme, jak se situace vyvine dál,“ sdělil Křeček Večerníku uplynulou sobotu Jiří Křeček.

Pokud by teploty dlouhodobě i během dne klesly pod nulu, jsou v Kladkách schopni celou přes sedm set metrů dlouhou sjezdovku kompletně zasněžit během čtyř nocí.

TÉMATICKÁ DVOUSTRANA KAM NA HORY, VYŠLA V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ VEČERNÍKU V PONDĚLÍ 7. PROSINCE 2015

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-