Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V letošním roce se Dětský domov v Plumlově poprvé zapojil do projektu, který pro dětské domovy pořádá již několikátým rokem Nadační fond Albert společně s neziskovou organizací SPOLU DĚTEM. Tento projekt běží již několikátým rokem a letos se do něj zapojilo na šest desítek dětských domovů z celé republiky.

„Cílem akce je představit dětem z dětských domovů základy podnikání formou prodeje vánočních dárků a dekorací, které samy vyrobily. Nejedná se tedy jen o charitativní akci, ale mají možnost osvojit si základní dovednosti ze světa obchodu,“ nastínila Hana Kovařáková, vychovatelka Dětského domova v Plumlově.

Příprava na tuto akci začala už v létě. „Ve volných chvílích a o víkendech jsme s dětmi vyráběli věcičky, které by se líbily a daly se prodat. A tak nám pod rukama vznikaly obrázky vyrobené technikou decoupage, malované suchým pastelem, košíky z pedigu, voňavá glycerinová mýdla, vonné svíčky, ozdoby z FIMA, ale také vánoční ozdoby, přáníčka a vánoční věnečky,“ prozradila dále Kratochvílová.

Na podzim se děti zúčastnily celodenního školení „Obchodníkem snadno a rychle“ v Olomouci, aby mohly na vlastní kůži zažít, jak probíhají všechny části obchodu od výroby po stanovení cen až po samotný prodej. „Věcičky je totiž třeba nejenom vyrobit, ale i zabalit, stanovit prodejní cenu, nabídnout a prodat. Děti se tak hravou formou mohly proškolit nebo zdokonalit v základních obchodnických dovednostech a to se jim určitě bude v běžném životě hodit. Po dokončení školení jsme dostali finanční příspěvek na zakoupení surovin pro výrobu vánočních produktů,“ uvedla vychovatelka Dětského domova v Plumlově s tím, že veškerý výtěžek z prodeje poputuje zčásti konkrétním dětem, které se na výrobě a prodeji podílely a zčásti poslouží na společný výlet pro všechny děti, zapojené do projektu.

Samotný Jarmark se bude konat v supermarketu Albert v Janáčkově ulici (u hlavního nádraží) v Prostějově již tuto sobotu 12. prosince 2015 od devíti do dvaceti hodin. Za příznivé ceny si zde budete moci koupit pěkný vánoční dárek pro své blízké a ještě uděláte před vánočními svátky dobrý skutek. Všechny zvou a moc se těší děti z Dětského domova v Plumlově.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments