Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V letošním roce se Dětský domov v Plumlově poprvé zapojil do projektu, který pro dětské domovy pořádá již několikátým rokem Nadační fond Albert společně s neziskovou organizací SPOLU DĚTEM. Tento projekt běží již několikátým rokem a letos se do něj zapojilo na šest desítek dětských domovů z celé republiky.

„Cílem akce je představit dětem z dětských domovů základy podnikání formou prodeje vánočních dárků a dekorací, které samy vyrobily. Nejedná se tedy jen o charitativní akci, ale mají možnost osvojit si základní dovednosti ze světa obchodu,“ nastínila Hana Kovařáková, vychovatelka Dětského domova v Plumlově.

Příprava na tuto akci začala už v létě. „Ve volných chvílích a o víkendech jsme s dětmi vyráběli věcičky, které by se líbily a daly se prodat. A tak nám pod rukama vznikaly obrázky vyrobené technikou decoupage, malované suchým pastelem, košíky z pedigu, voňavá glycerinová mýdla, vonné svíčky, ozdoby z FIMA, ale také vánoční ozdoby, přáníčka a vánoční věnečky,“ prozradila dále Kratochvílová.

Na podzim se děti zúčastnily celodenního školení „Obchodníkem snadno a rychle“ v Olomouci, aby mohly na vlastní kůži zažít, jak probíhají všechny části obchodu od výroby po stanovení cen až po samotný prodej. „Věcičky je totiž třeba nejenom vyrobit, ale i zabalit, stanovit prodejní cenu, nabídnout a prodat. Děti se tak hravou formou mohly proškolit nebo zdokonalit v základních obchodnických dovednostech a to se jim určitě bude v běžném životě hodit. Po dokončení školení jsme dostali finanční příspěvek na zakoupení surovin pro výrobu vánočních produktů,“ uvedla vychovatelka Dětského domova v Plumlově s tím, že veškerý výtěžek z prodeje poputuje zčásti konkrétním dětem, které se na výrobě a prodeji podílely a zčásti poslouží na společný výlet pro všechny děti, zapojené do projektu.

Samotný Jarmark se bude konat v supermarketu Albert v Janáčkově ulici (u hlavního nádraží) v Prostějově již tuto sobotu 12. prosince 2015 od devíti do dvaceti hodin. Za příznivé ceny si zde budete moci koupit pěkný vánoční dárek pro své blízké a ještě uděláte před vánočními svátky dobrý skutek. Všechny zvou a moc se těší děti z Dětského domova v Plumlově.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments