Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve středu 16. prosince ráno vyjelo z Olomouce nákladní auto plné vánočních dárků pro děti na Ukrajině. Jedná se o přímou podporu ukrajinských dětí a mládeže, na kterou v průběhu měsíců říjen až listopad přispívali jak jednotlivci, tak české rodiny a organizace prostřednictvím jednotlivých charit v diecézi.

Arcidiecézní charita Olomouc má na Ukrajině každý rok předem vytipované děti ze sociálně slabých rodin a dětských domovů. „Těmto dětem jsme zajistili v České republice vánoční dárek. I když tuto akci pořádáme každoročně, stále nacházíme děti, pro které je to vůbec první dárek v životě. Radost v jejich očích, když rozbalují dárky, je nepopsatelná,“ sdělil Rostislav Strojvus, který má na starosti humanitární projekty charity na Ukrajině.

Jednou z charit v diecézi, prostřednictvím níž dárci připravili několik „Vánočních balíčků“, byla i Charita Prostějov. „Dva balíčky přichystali společně zaměstnanci naší charity, další dva jsme obdrželi z prostějovského Centra pro rodinu, kterému není lhostejný osud ukrajinských dětí, a přispívají nám na tento projekt již tradičně. Další balíček byl od soukromé osoby, maminky dvou dětí, která chodí dárek vybírat spolu se svými dětmi,“ sdělil ředitel prostějovské charity František Hynek.

Paní Jitka Havlíková z Prostějova posílá vánoční dárek na Ukrajinu už potřetí. Vybrala devítiletou holčičku Natálii. „Většinou se držíme těch zadaných žádostí, co by děti potřebovaly, tedy jsme kupovali batoh, školní a výtvarné potřeby, nějakou hračku a hygienu. I když je to pro potěchu, tak aby to bylo zároveň i účelné,“ vysvětlila. „Tehdy před třemi léty jsem viděla dokumentární film o ukrajinských dětech v dětském domově a chytlo mě to za srdce. Přišlo mi to neporovnatelné s tím, co mají naše děti.“

O každém dítěti, zařazeném do projektu Vánoční balíček, má charita předem připravené údaje, jako je jméno a příjmení, věk, výška, velikost oblečení, popř. osobní zájmy či jiné specifické potřeby. Tyto informace pak nabízí skrze jednotlivé charity v diecézi zájemcům o zapojení se do projektu. Dárce poté na základě těchto údajů balíček pro vybrané dítě připraví a předá Arcidiecézní charitě Olomouc, která zajistí přepravu a předání balíčků dětem. Vánoční balíček pro každé jednotlivé dítě je v hodnotě 1000 Kč, je zabalen do vánočního papíru a opatřen jmenovkou dítěte psanou v azbuce.

Děti z dětských domovů a chudých rodin dostanou vánoční poselství od českých dárců o Vánocích, které se na Ukrajině slaví začátkem ledna.

Total Comments

  • SPD
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-