Příjemnou noc, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V pořadí už šestadvacátý ročník Tradičního městského plesu je doslova za dveřmi. Uskuteční se první lednový pátek v sálech Národního domu v Prostějově. Večerník zjišťoval, zda vedení radnice udělá něco pro odvrácení loňské blamáže, kdy tuto prestižní akci navštívily pouhé dvě stovky hostů.

„Stejně jako vloni dáme vstupenky do prodeje až druhého ledna. Vloni jste nás kritizovali, že je to pozdě, ale myslím si, že týden předem je dostatečný časový prostor pro ty, kteří mají o městský ples zájem. Kdo chce, tak přijde,“ odpověděla na dotaz Večerníku Alena Rašková, primátorka statutárního města Prostějova. „Vloni měl městský ples konkurenci v podobě dalších podobných akcí. Přesto se na něm sešly významné osobnosti. Možná šlo o trochu komornější prostředí, ale zábava rozhodně nevázla,“ připomněl bývalý primátor Prostějova Miroslav Pišťák.

Pro blížící se Tradiční městský ples schválila rada města první cenu do tomboly. Kdo očekával basu šampaňského, bude čekat marně. Výherce tomboly se může těšit na umělecký kousek. „Odnese si barevnou litografii Emmy Srncové s názvem ´Sestra, kterou nemám´ v ceně 5 500 korun. Je z roku 2003 a budoucí majitel bude muset pro ni vyčlenit místo o rozměrech třiasedmdesát krát pětapadesát centimetrů,“ prozradila Večerníku primátorka Alena Rašková.

Emma Srncová je známá a úspěšná autorka, která už vystavovala na mnoha místech světa, jako třeba v Německu, Velké Británii, Španělsku, Monaku, Švýcarsku i Portugalsku. „Umělkyně své dílo předá výherci tomboly osobně,“ dodala první žena Prostějova.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-