Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Léto, nebo zima? „Mažoreti“ z Nezamyslic takové „podružné detaily“ moc neřeší. A ani se jimi nenechají rozhodit. Díky tomu na začátku školních prázdnin v městysi pořádají oblíbenou „Zimní olymppijádu“ a před více jak rokem si k tomu přibrali také otužilecký Memoriál Dobromila Plovce. Ten „na Silvestra“ napsal již svůj druhý nultý ročník.

Jestli někoho globální oteplení, ochlazení, či dokonce obojí dohromady absolutně nezaskočí, pak to nepochybně budou „mažoreti“ z Nezamyslic. Poslední den v uplynulém roce to dokázalo hned jedenáct z nich tím, že se vrhlo do říčky Hané. Teplota vzduchu v té chvíli byla -1,3 °C, voda měla rovnou nulu. Stalo se tak v rámci druhého nultého ročníku Memoriálu Dobromila Plovce, který byl uplynulý čtvrtek zahájen přesně ve 12.55 slavnostní rozcvičkou. Tentokrát se konal pod heslem „Nemusí být kosa, stačí, když zebe a někomu tak trošku... !!!“

„Dobromil Plovec byl náš vzácný prapředek žijící někde na území Nezamyslic v devátém století. V zimních měsících se rád koupal v místní říčce Hané, načež několik týdnů v kuse chrchlal. Místní tak o něm hovořili jako o ´Chrchlomilovi´. Do studené vody se přesto vrhal bez předsudků a svými skutky zachránil nespočet tonoucích se zvířátek, která by v ledové vodě našla jistou smrt. Zemřel tak, že se udusil kůstkou z ryby, kterou holýma rukama a s holým zadkem vytáhl z proudu Hané,“ zabrouzdal do dávné historie jeden z organizátorů akce Jan Košárek s tím, že „mažoreti“ účastí na memoriálu zasvěcenému této významné fiktivní osobnosti vhodně doplnili svoji sportovní sezónu před přípravou na „Zimní olympiádu“, kterou pořádají v létě.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-