Dobré ráno, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Velkolepou show uspořádala hokejová Sparta pro ty, kteří každodenně nasazují životy za ostatní. Hned dva své extraligové duely - předminulý pátek s Chomutovem a uplynulé úterý s Olomoucí - totiž věnovala už posedmé v řadě složkám Integrovaného záchranářského systému. A letošní ročník měl i prostějovskou příchuť! Nejenže u toho v dresu slavného klubu byli odchovanec místního hokeje Petr Kumstát a člen současného kádru Jestřábů Michal Dragoun, ale hlavně i dva prostějovští policisté!

Mezi oceněnými členy IZS byli praporčíci Územního odboru Policie ČR Prostějov Michal Mrázek a Dalibor Peterka, kteří v červnu loňského roku bez ohledu na ohrožení vlastního života a bez použití ochranných masek či dýchacích přístrojů vynesli muže z hořícího domu ve Smržicích. Do uzavřeného objektu museli vniknout násilím, přičemž popáleného muže zachránili na poslední chvíli. Kdyby jejich pomoc přišla jen o něco později, tak by majitel domu nepřežil.

O tomto případu jsme podrobně informovali loni v létě. Neměli oba policisté obavy, že v hořícím domě zůstanou také? „Jistě něco takového nám hlavou určitě problesklo. Ale když jsme věděli, že uvnitř někdo je, jakýkoliv strach šel stranou. Povinnost a také touha tomu člověku pomoci byly prostě silnější. Ostatně pomáhat lidem je naše práce,“ vyjádřil se exkluzivně pro Večerník Michal Mrázek. „Jsme rádi, když události skončí happy endem. A úterní ocenění před zaplněnou O2 Arénou bylo bonbónkem navíc. Fakt jsme si to užili, Spartě patří za takovou akci jen a jen poděkování,“ uvedl Dalibor Peterka.

Přímo na ledě se celé události účastnili i dva hokejisté s prostějovskými vazbami. „Když jsem přicházel do Sparty, moc jsem toho o této akci nevěděl, ale od prvního roku mohu říct, že je to úžasná věc. Sparta si zaslouží uznání za organizaci a vnímáte, že je to sledovanější okamžik. Chtěli jsme se předvést a udělat lidem radost, myslím si, že se nám to relativně povedlo,“ svěřil se Večerníku po nájezdové výhře nad Olomoucí prostějovský rodák Petr Kumstát.

V další útočné formaci nechyběl pro změnu současný člen jestřábího kádru Michal Dragoun, jehož také celý nápad nadchl. „Jednalo se vlastně o dva zápasy a zpočátku jsem tomu nepřikládal větší váhu, tedy kromě toho, že se synovi strašně líbily naše dresy. (úsměv) Jakmile ale představovali některé záchranáře, kteří za poslední rok předvedli něco výjimečného, naskakovala mi husí kůže. A shodou okolností byl mezi oceněnými i bratr mého velkého kamaráda Jardy Kasíka, na obrazovce pak byl krátký šot o tom, co se mu povedlo,“ vyprávěl autor nedávného hattricku za Prostějov proti Slavii. Přímo na ledě vnímal zápas jako každý jiný, ale silné zážitky v něm zůstaly. „Musíte se soustředit na každé střídání, Sparta to ale měla hezky připravené a skutečně s otevřenou pusou jsem sledoval, co tito hrdinové dokázali. Sám si moc nedokážu představit, že bych vlezl do hořícího domu, nic neviděl a hledal tam lidi, zaslouží si uznání,“ dodal Dragoun.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-