Dobré dopoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na půl těla ochrnutý Pavel Jakubčík, o jehož osudu Večerník již několikrát informoval, měl na konci loňského roku po dlouhé době opět důvod k úsměvu. Po brutálním napadení opilým Romem na ubytovně v Olomoucké ulici se bez pomoci přítelkyně Nataši Balážové neobejde. Zásluhou prostějovské zastupitelky Milady Sokolové ovšem alespoň důstojně oslavil Vánoce a příchod Nového roku. Co ale bude dál?

 „Věděla jsem, že zdravotní stav pana Jakubčíka není dobrý, netušila jsem ovšem, že jsou na tom společně s přítelkyní, která se o něj stará, velmi špatně i finančně, že jim zbývá 1 600 korun měsíčně na jídlo. To jsem se dočetla až ve Večerníku,“ svěřila se Milada Sokolová, která se oběti trestného činu rozhodla pomoci. „Má pomoc byla velmi konkrétní a v dané situaci téměř zanedbatelná. Před Štědrým dnem a Silvestrem jsem na základě dohody s přítelkyní pana Jakubčíka pořídila dva velké nákupy potravin a vánočního cukroví. Přišlo mi smutné, aby i během svátků měli strádat,“ dodala prostějovská zastupitelka a předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. „Pan Jakubčík byl ve špatnou dobu na špatném místě. Je až neuvěřitelné, jaké náhody ovlivňují naše životy. Doufám, že se mu bude dařit lépe a že se jeho situace i po finanční stránce zlepší,“ přeje si Milada Sokolová.

Její nezištné pomoci si velice váží pečovatelka a přítelkyně Pavla Jakubčíka. „Z celého srdce paní Sokolové děkuji, jenom díky ní jsme měli důstojné Vánoce. Vděční můžeme být také pojišťovně, která darovala Pavlovi nový invalidní vozík. Jsem ráda, že dobří lidé na tomto světě ještě žijí,“ svěřila se Večerníku dojatá Nataša Balážová.

Objeví se ještě další dobrý člověk? Kontaktuje PROSTĚJOVSKÝ Večerník na čísle 608 723 851, nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-