Dobré odpoledne, dnes je pátek 18.9.2020
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Obecní ples v Olšanech u Prostějova byl určen především tamějším občanům. V sále místní sokolovny byste marně hledali významné hosty nebo jiné veličiny kulturního či politického života. „Ples děláme hlavně pro zdejší, nikoho nezveme. Je obzvláště pro lidi z Olšan, Hablova a okolí,“ informoval Večerník Milan Elfmark, starosta Olšan u Prostějova.

Slavnostní zahájení plesu obstaralo vystoupení prostějovských mažoretek pod vedením Moniky Pechové. K chuti jistě přišly zvěřinový guláš i topinky s masovou kančí směsí. „Dříve jsme ples organizovali společně s hasiči, letos se jedná výhradně o záležitost obce a spolupracujeme s místním mysliveckým spolkem a sokoly,“ dodal Milan Elfmark.

Všechny přítomné jistě zaujalo i vystoupení dětí olšanského oddílu teamgymu a hodně vzruchu přinesla i soutěž „Odvážných Olšaňáků“. Celý večer pak mohly jednotlivé stoly soutěžit i v „Olšanském kvízu“. Otázky se týkaly výhradně vlastní obce, namátkou vybíráme například: Kolikrát byl za posledních pět let vykraden obchod? Kdo je největším vlastníkem pozemků v katastru Olšan? Která hospoda v Olšanech má nejdelší otevírací dobu?

Trochu zklamání přinesla jen menší návštěva. „Je tu okolo sto sedmdesáti lidí, což je na takovou obec málo. Minimálně dvě stovky, by tu být měly,“ litoval Elfmark a vzápětí dodal: „Máme spoustu cen v tombole, takže doufám, že se dostane na každého. Prodalo se přes dvanáct set lístků!“

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-