Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už popatnácté se maturitní ples Střední odborné školy podnikání a obchodu konal v reprezentativních prostorách Národního domu. Ředitel školy Václav Křupka vzpomněl na magické datum 2. 2. 2002, kdy proběhla premiéra. A stužkování maturantů je rok od roku zajímavější.

„Jedním slovem – jedinečné,“ ohodnotil Křupka prezentaci obou maturitních tříd před slavnostním přípitkem. Studenti maximálně využili vlastní kreativity a možností, které skýtá současná technika. „Však jsme na tom také pracovali od začátku prosince,“ pochlubila se jedna z budoucích maturantek.
Velkého ocenění se dostalo dvěma sólistům baletu Moravského divadla v Olomouci, kteří skvělým uměleckým zážitkem přemostili předávání maturitních stuh oběma třídám. „Stužkování jsme si moc užili, což se asi nebude dát říci o maturitě,“ shodli se studenti se stuhou Maturant 2016.
A právě k proslulé zkoušce z dospělosti obrátil pozornost studentů ředitel Václav Křupka. „Od státní maturity vás dělí už řádově dny. Chtěl bych vám proto připomenout citát básníka Francesca Petrarcy, kterého jistě znáte: Neuznávám jiné rozkoše než učit se,“ přičemž v daném okamžiku ve slavnostní atmosféře nasvíceného jeviště se s tímto výrokem asi mnoho právě pasovaných maturantů neztotožnilo.
Vlastní ples začal v hlavním sále, kde hrála skupina Eši Band, sólem pro maturanty. Ti si mohli zajít také na diskotéku do vinárny, v restauraci hrálo k občerstvení duo Pauli a Slavoj. Nechyběla samozřejmě tombola, jejíž hlavní cenou byl IPAD.
V prostějovském „Národě“ to zkrátka žilo až téměř dvě hodiny přes půlnoc. 

Další reportáže z plesů najdete v nejnovějším tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO VečerníkuTotal Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments