Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už popatnácté se maturitní ples Střední odborné školy podnikání a obchodu konal v reprezentativních prostorách Národního domu. Ředitel školy Václav Křupka vzpomněl na magické datum 2. 2. 2002, kdy proběhla premiéra. A stužkování maturantů je rok od roku zajímavější.

„Jedním slovem – jedinečné,“ ohodnotil Křupka prezentaci obou maturitních tříd před slavnostním přípitkem. Studenti maximálně využili vlastní kreativity a možností, které skýtá současná technika. „Však jsme na tom také pracovali od začátku prosince,“ pochlubila se jedna z budoucích maturantek.
Velkého ocenění se dostalo dvěma sólistům baletu Moravského divadla v Olomouci, kteří skvělým uměleckým zážitkem přemostili předávání maturitních stuh oběma třídám. „Stužkování jsme si moc užili, což se asi nebude dát říci o maturitě,“ shodli se studenti se stuhou Maturant 2016.
A právě k proslulé zkoušce z dospělosti obrátil pozornost studentů ředitel Václav Křupka. „Od státní maturity vás dělí už řádově dny. Chtěl bych vám proto připomenout citát básníka Francesca Petrarcy, kterého jistě znáte: Neuznávám jiné rozkoše než učit se,“ přičemž v daném okamžiku ve slavnostní atmosféře nasvíceného jeviště se s tímto výrokem asi mnoho právě pasovaných maturantů neztotožnilo.
Vlastní ples začal v hlavním sále, kde hrála skupina Eši Band, sólem pro maturanty. Ti si mohli zajít také na diskotéku do vinárny, v restauraci hrálo k občerstvení duo Pauli a Slavoj. Nechyběla samozřejmě tombola, jejíž hlavní cenou byl IPAD.
V prostějovském „Národě“ to zkrátka žilo až téměř dvě hodiny přes půlnoc. 

Další reportáže z plesů najdete v nejnovějším tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO VečerníkuTotal Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-