Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Kulturní dům v Brodku u Konice přivítal v sobotu 13. února na počest masopustního vyvrcholení pěknou řádku masek. Letošní šibřinky, které pořádal Sbor dobrovolných hasičů Brodek u Konice, proběhly i přes nevelkou účast v rušném neklidu. Organizátorům a příchozím pořádně zatopila pětice vězňů, kteří „kradli“, co mohli!

I přesto, že šibřinky tento rok proběhly se zpožděním, nikomu z přítomných to nezabránilo v tom, aby se bavil. „Letos se ples uskutečnil o týden později, než by bylo tradičně zvykem, protože kapela, kterou jsme si přizvali, měla na předchozí týden termín už zadaný někým jiným,“ objasnil Večerníku Josef Havelka, hlavní organizátor šibřinek. Pětice kamarádů oblečených „ve vězeňském“ si ale i navzdory tomu ples užívala a chovala se skutečně jako prohnaní zločinci. Jejich dozorce, který přišel s nimi, je nestíhal hlídat, a tak „ukradli“ vše, na co přišli a ještě se tím chlubili. Kasa s penězi, basa, ragbyový míč, vězeňská koule nebo dokonce rum - to vše si mohli připsat organizátoři a příchozí na seznam „ztrát a nálezů“.

Celý večer probíhala zábava za doprovodu dvoučlenné kapely TREX hrající široký repertoár písní od Ma-Ya-Hi skupiny O-Zone po ruské Kanikuly. A o půl dvanácté už nadešlo dlouho očekávané vyhlašování nejlepších masek. V rámci skupin vyhrály pohádkové bytosti společně s vězni. Jako jednotlivec zvítězil podle většiny simpsonovský Duffman. Ti si pak mezi sebou rozdělili hlavní cenu pro nejoriginálnější kostýmy - kořalky a piva.

Půlnoční pochovávání basy se neobešlo bez oplakávání i bouřlivých výbuchů smíchu. Poté, co basu ukradli a zatančili si s ní, ji smrťák setnul kosou a všichni společně ji nakonec pochovali. Během pochovávání měl proslov i farář Josef Havelka, který svými verši bavil obecenstvo. Mimo jiné se zmínil i o ukradeném guláši při loňské neckyádě. „Vydali se hledat mobil s kolečkama, mobil nenašli, zato vybílili ledničku. Je to pěkný šrumec, s gulášem ztratil se i hrnec. Nedělali s tím okolky, přidali si k tomu i hranolky.“ Závěrečné amen ukončilo ceremoniál a následoval už jen průvod, při němž basu odnesli a pochovali.

A co na ples říkali návštěvníci? „Šibřinky se mi líbí. Když jdeme na ples v maskách, odreagujeme se a přijdeme na jiné myšlenky,“ sdělila Večerníku Pavlína Ošlejšková, jedna z „vězeňkyň“. Někteří však měli názory odlišné. „Ples se mi vůbec nelíbil. Kosti mě bolí, klouby mám zničené. No hrůza! Příští rok jdu za někoho mladšího. To už bude jiná!“ řekl s nadsázkou muž převlečený za stařenu, který se představil jako babka M. Z.Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments