Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Kulturní dům v Brodku u Konice přivítal v sobotu 13. února na počest masopustního vyvrcholení pěknou řádku masek. Letošní šibřinky, které pořádal Sbor dobrovolných hasičů Brodek u Konice, proběhly i přes nevelkou účast v rušném neklidu. Organizátorům a příchozím pořádně zatopila pětice vězňů, kteří „kradli“, co mohli!

I přesto, že šibřinky tento rok proběhly se zpožděním, nikomu z přítomných to nezabránilo v tom, aby se bavil. „Letos se ples uskutečnil o týden později, než by bylo tradičně zvykem, protože kapela, kterou jsme si přizvali, měla na předchozí týden termín už zadaný někým jiným,“ objasnil Večerníku Josef Havelka, hlavní organizátor šibřinek. Pětice kamarádů oblečených „ve vězeňském“ si ale i navzdory tomu ples užívala a chovala se skutečně jako prohnaní zločinci. Jejich dozorce, který přišel s nimi, je nestíhal hlídat, a tak „ukradli“ vše, na co přišli a ještě se tím chlubili. Kasa s penězi, basa, ragbyový míč, vězeňská koule nebo dokonce rum - to vše si mohli připsat organizátoři a příchozí na seznam „ztrát a nálezů“.

Celý večer probíhala zábava za doprovodu dvoučlenné kapely TREX hrající široký repertoár písní od Ma-Ya-Hi skupiny O-Zone po ruské Kanikuly. A o půl dvanácté už nadešlo dlouho očekávané vyhlašování nejlepších masek. V rámci skupin vyhrály pohádkové bytosti společně s vězni. Jako jednotlivec zvítězil podle většiny simpsonovský Duffman. Ti si pak mezi sebou rozdělili hlavní cenu pro nejoriginálnější kostýmy - kořalky a piva.

Půlnoční pochovávání basy se neobešlo bez oplakávání i bouřlivých výbuchů smíchu. Poté, co basu ukradli a zatančili si s ní, ji smrťák setnul kosou a všichni společně ji nakonec pochovali. Během pochovávání měl proslov i farář Josef Havelka, který svými verši bavil obecenstvo. Mimo jiné se zmínil i o ukradeném guláši při loňské neckyádě. „Vydali se hledat mobil s kolečkama, mobil nenašli, zato vybílili ledničku. Je to pěkný šrumec, s gulášem ztratil se i hrnec. Nedělali s tím okolky, přidali si k tomu i hranolky.“ Závěrečné amen ukončilo ceremoniál a následoval už jen průvod, při němž basu odnesli a pochovali.

A co na ples říkali návštěvníci? „Šibřinky se mi líbí. Když jdeme na ples v maskách, odreagujeme se a přijdeme na jiné myšlenky,“ sdělila Večerníku Pavlína Ošlejšková, jedna z „vězeňkyň“. Někteří však měli názory odlišné. „Ples se mi vůbec nelíbil. Kosti mě bolí, klouby mám zničené. No hrůza! Příští rok jdu za někoho mladšího. To už bude jiná!“ řekl s nadsázkou muž převlečený za stařenu, který se představil jako babka M. Z.Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-