Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

S dobrým úmyslem se na vedení magistrátu obrátila ředitelka Základní školy Dr. Horáka v Prostějově. Ve hře byla žádost o otevření takzvané přípravné třídy pro předškolní děti. Rada města ale tuto variantu zamítla.

„Od ředitelky Základní školy v ulici Dr. Horáka v Prostějově jsme obdrželi žádost o otevření takzvané přípravné třídy pro předškolní děti. V radě města jsme o této možnosti diskutovali, ale nakonec jsme se z logických důvodů rozhodli tuto žádost zamítnout. V současné době totiž registrujeme třiačtyřicet volných míst v prostějovských mateřských školách. Vzhledem k této nenaplněné kapacitě se nám zdá zbytečné, aby tak vznikala ještě přípravná třída v rámci základní školy,“ vysvětlila Ivana Hemerková, náměstkyně primátorky pro školství v Prostějově. „Pokud bychom byli v situaci jako před několika lety, kdy jsme z důvodu přeplněných mateřských škol museli dokonce odmítat některé děti, pak by tato přípravná třída měla určitě smysl. V současnosti se ale kapacitní stav mateřinek rapidně změnil,“ dodala ještě prostějovská primátorka Alena Rašková.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments