Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Řidič, ten těžký chleba má. Své o tom ví i Vlastimil Komínek z Vrchoslavic, který u různých dopravních společností najezdil autobusem už neuvěřitelné dva miliony a sto tisíc kilometrů. A to prosím pěkně bez jediné nehody! Do areálu Autodopravy Jaroslava Studeného mu přišli poblahopřát kolegové i vedoucí Dopravního inspektorátu Policie ČR.

„Celý život jsem jezdil na různých linkách, nejprve ještě v tehdejší ČSAD, pak v FTL a posledních osmnáct let u pana Studeného. Celkem sedím za volantem autobusu už čtyřicet let,“ svěřil se exkluzivně Večerníku Vlastimil Komínek, který ani po ujetí více než dvou milionů kilometrů nemá na svém kontě jedinou vážnější nehodu. „Nebyl jsem žádný cestovatel po světě, jezdil jsem pouze na vnitrostátních linkách. To víte, kolikrát jsem měl namále, obzvláště v zimě na náledí. Ale i když v tom našem řidičském řemesle dojde na silnici k nějaké kolizi, za dva dny o tom nevíte, zapomenete na to,“ tvrdí oslavenec z Vrchoslavic.

Když Vlastimilu Komínkovi předávali za jeho svědomitou práci ocenění majitel firmy Jaroslav Studený i šéf dopravní Policie ČR Územního odboru Prostějov Vítězslav Matyáš, byla přítomná i jeho manželka. „Pro Vlastíka byla po celý život tato práce i koníčkem. Pokud ho zavolali, že musí někam jet, veškeré rodinné záležitosti šly stranou. Jasně že to chtělo velký kus trpělivosti a tolerance, ale všechno jsme doma podřizovali jeho práci,“ prozradila Večerníku Marie Komínková.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments