Příjemnou noc, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Řidič, ten těžký chleba má. Své o tom ví i Vlastimil Komínek z Vrchoslavic, který u různých dopravních společností najezdil autobusem už neuvěřitelné dva miliony a sto tisíc kilometrů. A to prosím pěkně bez jediné nehody! Do areálu Autodopravy Jaroslava Studeného mu přišli poblahopřát kolegové i vedoucí Dopravního inspektorátu Policie ČR.

„Celý život jsem jezdil na různých linkách, nejprve ještě v tehdejší ČSAD, pak v FTL a posledních osmnáct let u pana Studeného. Celkem sedím za volantem autobusu už čtyřicet let,“ svěřil se exkluzivně Večerníku Vlastimil Komínek, který ani po ujetí více než dvou milionů kilometrů nemá na svém kontě jedinou vážnější nehodu. „Nebyl jsem žádný cestovatel po světě, jezdil jsem pouze na vnitrostátních linkách. To víte, kolikrát jsem měl namále, obzvláště v zimě na náledí. Ale i když v tom našem řidičském řemesle dojde na silnici k nějaké kolizi, za dva dny o tom nevíte, zapomenete na to,“ tvrdí oslavenec z Vrchoslavic.

Když Vlastimilu Komínkovi předávali za jeho svědomitou práci ocenění majitel firmy Jaroslav Studený i šéf dopravní Policie ČR Územního odboru Prostějov Vítězslav Matyáš, byla přítomná i jeho manželka. „Pro Vlastíka byla po celý život tato práce i koníčkem. Pokud ho zavolali, že musí někam jet, veškeré rodinné záležitosti šly stranou. Jasně že to chtělo velký kus trpělivosti a tolerance, ale všechno jsme doma podřizovali jeho práci,“ prozradila Večerníku Marie Komínková.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments