Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tradiční akci pro děti, již čtrnáctý ročník soutěže O pohár Zdravého města pod záštitou primátorky Aleny Raškové, uspořádala ve čtvrtek 21. dubna Městská policie Prostějov ve spolupráci s koordinátorkou Zdravého města a dalšími partnery. Akce proběhla opět ve sportovní hale Sportcentra DDM.


„Devatenáct čtyřčlenných družstev žáků šestých tříd prostějovských základních škol plnilo šestnáct úkolů na osmi stanovištích. Disciplíny pro ně připravili hasiči, záchranná služba, Střední zdravotnická škola Prostějov, ochránci přírody z Iris, Kontaktní centrum v Prostějově, Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, Sportcentrum, městská policie a Policie ČR. Na soutěžící čekala střelba ze vzduchovky, praktický úkol poskytnutí první pomoci, jízda zručnosti na bicyklu, stříkání hadicí na cíl, prověření obratnosti a samozřejmě součástí byly i vědomostní testíky, například ze zdravovědy, dopravních předpisů či právního vědomí,“ popsala Večerníku základní scénáře soutěže Jana Adámková z Městské policie Prostějov.
Vítězné družstvo ze Základní školy v Majakovského ulici získalo pohár a hlavní cenu, poukaz na vyhlídkový let bezmotorovým letadlem věnovaný Aeroklubem Josefa Františka i další věcné ceny. Tradičně při této soutěži žádný z účastníků neodešel s prázdnou. Všichni obdrželi drobné dárky z rukou náměstka primátorky Prostějova Pavla Smetany.

výsledky soutěže O pohár Zdravého města 2016
1. ZŠ ul. Majakovského, 6.B, 779 bodů
(Barbora Balvanová, Michaela Pořízková, Felix Vybíhal, Adam Konečný)
2. ZŠ a MŠ ul. Melantrichova, 6.B, 749 bodů
(Linda Micka, Jana Čeplová, Lukáš Musil, Ondřej Švec)
3. ZŠ ul. Majakovského, 6.A, 729 bodů
(Jakub Hromek, Filip Jílek, Natálie Horáková, Lucie Jindrová)
Další pořadí: 4. RG a ZŠ města Prostějova - 6.B, 5. ZŠ ul. E. Valenty- 6.B, 6. RG a ZŠ města Prostějova - 6.A, 7. ZŠ ul. E. Valenty - 6.A, 8. ZŠ tř. Palackého - 6.C, 9. ZŠ tř. Palackého - 6.B,
10. ZŠ ul. Melantrichova - 6.A, 11. ZŠ Jana Železného 6.A, 12. ZŠ ul. Dr. Horáka - 6.C, 13. ZŠ ul. Kollárova - 6.A, 14. ZŠ ul. Dr. Horáka - 6.A, 15. ZŠ ul. Dr. Horáka - 6.B, 16. ZŠ tř. Palackého - 6.A, 17. ZŠ Jana Železného - 6.B, 18. ZŠ Jana Železného - 6.A, 19. SŠ, ZŠ a MŠ Prostějov - 6 A 

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments