Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Krásný kraj, kterému však chybí výraznější turistické cíle. Tak by se dala charakterizovat Drahanská vrchovina. Změnit to chtějí nadšenci kolem Penzionu Lada v Repechách. Jeho majitel Břetislav Usnul představil projekt nové rozhledny.

Nápad na výstavbu rozhledny na okraji Repech nosí v hlavě už hodně dlouho. „Myšlenka se zrodila dříve, než byl postaven samotný penzion. Rozhledna by zde určitě našla své uplatnění. Z místa nad penzionem se nabízí krásný výhled na Jeseníky i Rychlebské hory,“ konstatoval Usnul, který si tak po dokončení Penzionu Lada vytyčil další cíl.

V současné době má hotovou studii, kterou vyprojektoval architekt Martin Novák. „Jedná se o autora rozhleden na jižní Moravě, které jsme si našli na internetu, a líbily se nám. Nyní v tomto směru žádáme o stavební povolení, už o letošních prázdninách bychom pak rádi začali stavět,“ prozradil Večerníku Usnul, který předběžné náklady na výstavbu vyhlídky vyčíslil na 2,2 milionu korun. „Požádali jsme o dotaci Olomoucký kraj, zatím však nevíme, zda a kolik peněz případně dostaneme. Jisté je, že dotace určitě nepokryje všechny náklady. Budeme tedy muset hledat finance i jinde,“ naznačil s tím, že v hlavě nosí i další plány na oživení Drahanské vrchoviny. „Rádi bychom u nás přes zimu provozovali malý lyžařský vlek, ale budeme k tomu potřebovat sněhové dělo a zřejmě i malou rolbu,“ uzavřel Usnul.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-