Příjemnou noc, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Janu Gáborovou znají všichni především jako dlouholetou tiskovou mluvčí prostějovského magistrátu. Novinařina ale není její jedinou profesí! Jak totiž Večerník zjistil, v současnosti má plno příjemné práce se dvěma malými vnoučátky...

„Babička na plný úvazek? To je zajímavý dotaz, určitě takto fungují hlavně rodiče, ale myslím si, že ti caparti si potřebují od rodičů občas odpočinout, a tak se babča a děda, jsou-li po ruce, hodí! Čili když to jde, trávíme čas spolu,“ přiznala exkluzivně Večerníku Jana Gáborová, kterou jsme s vnoučaty přistihli v Kravařově ulici při procházce. „Lilianka má tři a půl roku, Pepíčkovi je rok a tři čtvrtě. A jsou pochopitelně velmi živí. Doma si hrajeme na schovávanou a s nimi mám aspoň zaručeno, že mě někdo vůbec bude hledat! Venku spolu procházíme i kalužemi, což je vynikající zábava. Docela často spolu trávíme čas i vrtáním se do písku na hřišti,“ rozesmála se mluvčí prostějovské radnice, u které by mnozí vzhledem k jejímu věku vůbec nehádali, že už je dvojnásobnou babičkou. „Mladá duchem nebo věkem? Já nevím, faktem je, že dnes bývají většinou maminky, potažmo i babičky starší, ale třeba na takové skákání na trampolíně s vnoučaty je mladší babča vhodnější,“ poznamenala Gáborová.

Večerník ještě pochopitelně zajímalo, zda vnoučata budou po babičce a zda je povede k novinářskému řemeslu. „Samozřejmě! Lilinku vidím jako šéfredaktorku módního časopisu a Pepíčka jako odborníka v rubrice pro kutily,“ vypálila bez rozmýšlení bývalá redaktorka Českého rozhlasu a současná tisková mluvčí Magistrátu města Prostějova.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-