Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Terapie na koňském hřbetu. Těžce nemocný Davídek Vítek využívá v současné době služeb hipoterapeuta. Pravidelně jezdí do hipoterapeutického centra Helios v Mostkovicích, kde rehabilituje na koňském hřbetu. Jedná se o sdružení, které poskytuje pomoc lidem se zdravotním postižením. „Davídkovi se jízdy na koni evidentně líbí, vždycky se na mě usmívá a vypadá, že mu jízda nezpůsobuje problémy ani s dýcháním, ani s polohou,“ informovala Večerník Zdeňka Staňková, Davídkova maminka.  

Terapie se skládá z desetiminutové jízdy, kdy je malý klučina položený zády k hlavě koně a funguje jako 3D pohyb, kdy zapojuje velké množství meziobratlových svalů, které stimulují rádoby chůzi. „Je sice pak hodně unavený, ale od hipoterapeuta už dostal velikou pochvalu, že je moc šikovný,“ usmívá se konečně aspoň trochu šťastná žena.
Také v letošním roce se bude konat charitativní akce na podporu malého Davídka, nad kterou tentokrát převzal záštitu Okrašlovací spolek města Prostějova v zastoupení Milady Sokolové a ve spolupráci s obcí Ptení. „Místem konání bude opět prostor za sokolovnou a datem je sobota šestnáctého července. Už teď je stoprocentní, že vystoupí folklórní soubor Mánes a děti se mohou těšit i na Zumbu s Veronikou,“ prozradila Zdeňka Staňková. „Původně jsme chtěli akci uspořádat v červnu, bohužel se vybraný termín kryl s jinou předem dojednanou akcí v prostorách sokolovny,“ objasnila s tím, že organizátoři se tímto obrací na širokou veřejnost s prosbou o příspěvky do tomboly v podobě věcných cen. Nosit je mohou do redakce Večerníku v Olomoucké ulici, případně kontaktovat přímo p. Staňkovou - Ptení 168, tel 722 71 29 71.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-