Dlouhé čekání je po středě minulostí. Právě uprostřed týdne Jestřábi sehráli s výrazně obměněnou sestavou první přípravný zápas. Soupeřem byl celek z nejvyšší polské soutěže, Jastrzebie. Soupeř Prostějovu dlouho vzdoroval. A ještě po druhé třetině neměl Prostějov nic jistého. V závěrečné periodě ale Prostějov díky dalším dvěma brankám zápas definitivně rozhodl.

Jestřábům se v prvním utkání přípravy jedna věc nepodařila: byli častěji vylučováni než soupeři. Paradoxně však hned zkraje utkání se nechal vyloučit hráč polského celku a na začátku 6. minuty nabídnutou výhodu využil Roman Vlach. Prostějov měl v 10. minutě ještě velkou šanci. V dalších minutách se hlavně soupeř snažil dobývat pásmo. A v 18. minutě uspěl: Do samostatné akce se v 18. minutě dostal Mark Kaleinikovas. Důležitou branku, kterou Prostějov znovu Jastrzebie odskočil, ale ještě před přestávkou Filip Jansa přidal další gól.

Druhá třetina přinesla poměrně dost šancí, byť většinou ne nijak velikých. 24. minuta ale přinesla i gesto fair-play, kdy polský hráč odvolal domnělý faul na svou osobu. Půlka zápasu ale přinesla také branky, po jedné na každé straně. Nejprve Vilém Burian po nahrávce Nováka zvýšil na 3:1. Následně si ale Jestřábi nepohlídali situaci před vlastní bránou. Antons Sinegubovs zde měl chvíli prostor a po nahrávce od spoluhráče jej naplno využil – 3:2. Týmy si ve zbytku třetiny ještě vyměnily několik šancí. A Prostějov zdárně přežil dvě přesilovky.

Poslední část zápasu patřila zprvu Jestřábům. Balisze donutili opakovaně k zákroku, ten však odolal. Tlak Prostějova otupila další přesilovka Jastrzebie. Tu tým Aleše Tottera přečkal, navíc následně udeřil: Martin Novák se dostal ke střele nad beton a uspěl – 4:2. V 52. minutě už bylo fakticky rozhodnuto. Tehdy zapsal Vilém Burian přesilovkovou trefu a připsal si druhý zásah v zápase. V dalších minutách hrál Prostějov úsporný hokej, soupeře přitom nepouštěl do pásma a trápil jej s rozehrávkou. Koncem zápasu ještě polský celek párkrát vystřelil. Nicméně výrazně už branku gólmana Pavelky neohrozil.

1.Přípravný zápas

JKH GKS Jastrzebie – LHK Jestřábi Prostějov 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. Kaleinikovas, 30. Sinegubovss (Ševčenko) – 6. Vlach (Ostřížek), 20. Jansa (Jáchym), 30. Burian (Novák), 50. Novák, 52. Burian. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.

JKH GKS Jastrzebie: Balisz (Kieler) – Blanik, Bryk, Freidenfelds, Gorny, Horzelski, Jansons, Jarosz, Kaleinikovas, Kamenev, Kostek, L. Nalewajka, R. Nalewajka, Pavlovs, Pelaczyk, Ševčenko, Sinegubovs, Švec, Urbanowicz, Viinikainen. Trenér: Róbert Kaláber.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Němeček) – Valenta, Hamšík, Staněk, Malák, Poledna, Pěnčík – Jiránek, Jáchym, Jansa, Hašek, Ostřížek, Burian, Novák, Vlach, Routa, Maruna, Venkrbec, Slanina. Trenér: Aleš Totter.