Dobrý podvečer, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Druhá zářijová sobota bývá v Jednově již po několik roků věnována loučení s prázdninami a platilo to i letos. Také tentokrát tamní hasiči připravili bohatý program pro děti i dospělé, takže bylo hřiště doslova obsypáno několika desítkami zaparkovaných automobilů, neboť odpolední podívaná láká nejen místní, ale i návštěvníky z blízkého či vzdálenějšího okolí. Hlavní atrakcí se stal přílet vrtulníku Mi-2 z Centra leteckého výcviku Pardubice, k vidění toho ovšem bylo mnohem více. Večerník pro vás vše pěkně zmonitoroval...

„Je to tady fantastické. Viděli jsme odlétat vrtulník, děti si vyzkoušely atrakce v laserovém centru a vystřelily si z historických zbraní. Byli jsme tu již loni a moc se nám tu líbilo, tak jsme přijeli i letos,“ rozplývala se například Jitka Křížková z Olomouce. „V sousední obci máme chalupu, a pokud nám to vyjde i příští rok, určitě opět dorazíme. Je to tady opravdu fajn a i letos jsme spokojeni. Pouze na nás nevyšly losy do tomboly, protože jsme nejprve obcházeli všechna stanoviště a nechávali jsme to na poslední chvíli,“ pousmála se.

Celá zábavná akce započala odbitím čtrnácté hodiny a za moderace Ládi „Sovjeta“ Ruse si na své přicházeli ti mladší i ti starší. V největším obležení se po celou dobu nacházel balónkový klaun, který byl doslova na roztrhání. Aby také ne, když mu pod rukama vznikala pestrá směsice zvířátek i třeba letadýlek či mečů, takže si téměř každý s chutí vystál dlouhou frontu. Velkou novinkou letošního ročníku se stal králičí hop, tedy běh těchto čtyřnohých vycvičených zvířátek přes překážky, obdoba koňského parkuru v menším provedení. Něco takového většina návštěvníků na vlastní oči nikdy neviděla a s otevřenou pusou sledovala, jak zdolává nástrahy trasy obrazně řečeno levou zadní. Hned vedle se v ohrádce nacházela menší skupinka tu bílých, tu hnědých koz, které zejména děti s nadšením krmily. Odvážní zájemci se rovněž mohli pokochat, jaké to je shlížet na svět z koňského hřbetu.

O pořádný krvák, ovšem se šťastným koncem se postarali zástupci červeného kříže při ukázkách zranění a následné první pomoci. Hned vedle se představili nadšenci z Klubu vojenské historie Prostějov, kteří umožnili střílet z pušek a pistolí přibližně napoleonské doby, až se někdy rozléhaly skutečně velké rány. Nechyběla ani laserová laboratoř z Univerzity Palackého, skákací hrad či tvorba netradičních účesů a malování na obličej. A k tomu všemu se vzduchem nesla vůně čerstvě připravených pochoutek, nechyběla ani bohatá tombola...

„Jsem spokojen. Dorazila ale kupa lidí, což je super. A přiletěl i vrtulník, přestože ještě do poloviny týdne nebylo úplně jasné, jestli to klapne. Na druhý zářijový víkend nám také přálo perfektní počasí,“ zhodnotil sobotní akci za pořádající jednovské hasiče Miroslav Hofman. Na její organizaci se podle něj podílí prakticky celý sbor a práce začínají už několik měsíců před samotným konáním. A pokud vše klapne, dojde za rok za šesté pokračování této stále oblíbenější akce...


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments