Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Druhá zářijová sobota bývá v Jednově již po několik roků věnována loučení s prázdninami a platilo to i letos. Také tentokrát tamní hasiči připravili bohatý program pro děti i dospělé, takže bylo hřiště doslova obsypáno několika desítkami zaparkovaných automobilů, neboť odpolední podívaná láká nejen místní, ale i návštěvníky z blízkého či vzdálenějšího okolí. Hlavní atrakcí se stal přílet vrtulníku Mi-2 z Centra leteckého výcviku Pardubice, k vidění toho ovšem bylo mnohem více. Večerník pro vás vše pěkně zmonitoroval...

„Je to tady fantastické. Viděli jsme odlétat vrtulník, děti si vyzkoušely atrakce v laserovém centru a vystřelily si z historických zbraní. Byli jsme tu již loni a moc se nám tu líbilo, tak jsme přijeli i letos,“ rozplývala se například Jitka Křížková z Olomouce. „V sousední obci máme chalupu, a pokud nám to vyjde i příští rok, určitě opět dorazíme. Je to tady opravdu fajn a i letos jsme spokojeni. Pouze na nás nevyšly losy do tomboly, protože jsme nejprve obcházeli všechna stanoviště a nechávali jsme to na poslední chvíli,“ pousmála se.

Celá zábavná akce započala odbitím čtrnácté hodiny a za moderace Ládi „Sovjeta“ Ruse si na své přicházeli ti mladší i ti starší. V největším obležení se po celou dobu nacházel balónkový klaun, který byl doslova na roztrhání. Aby také ne, když mu pod rukama vznikala pestrá směsice zvířátek i třeba letadýlek či mečů, takže si téměř každý s chutí vystál dlouhou frontu. Velkou novinkou letošního ročníku se stal králičí hop, tedy běh těchto čtyřnohých vycvičených zvířátek přes překážky, obdoba koňského parkuru v menším provedení. Něco takového většina návštěvníků na vlastní oči nikdy neviděla a s otevřenou pusou sledovala, jak zdolává nástrahy trasy obrazně řečeno levou zadní. Hned vedle se v ohrádce nacházela menší skupinka tu bílých, tu hnědých koz, které zejména děti s nadšením krmily. Odvážní zájemci se rovněž mohli pokochat, jaké to je shlížet na svět z koňského hřbetu.

O pořádný krvák, ovšem se šťastným koncem se postarali zástupci červeného kříže při ukázkách zranění a následné první pomoci. Hned vedle se představili nadšenci z Klubu vojenské historie Prostějov, kteří umožnili střílet z pušek a pistolí přibližně napoleonské doby, až se někdy rozléhaly skutečně velké rány. Nechyběla ani laserová laboratoř z Univerzity Palackého, skákací hrad či tvorba netradičních účesů a malování na obličej. A k tomu všemu se vzduchem nesla vůně čerstvě připravených pochoutek, nechyběla ani bohatá tombola...

„Jsem spokojen. Dorazila ale kupa lidí, což je super. A přiletěl i vrtulník, přestože ještě do poloviny týdne nebylo úplně jasné, jestli to klapne. Na druhý zářijový víkend nám také přálo perfektní počasí,“ zhodnotil sobotní akci za pořádající jednovské hasiče Miroslav Hofman. Na její organizaci se podle něj podílí prakticky celý sbor a práce začínají už několik měsíců před samotným konáním. A pokud vše klapne, dojde za rok za šesté pokračování této stále oblíbenější akce...


Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments