Příjemnou noc, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovští radní v posledních letech často a rádi utrácejí za umělecká díla. Přestože stále ještě neexistuje stálá městská galerie, kde by se obrazy a další díla mohly vystavovat, došlo v uplynulých dnech k dalšímu nákupu.

„Je pravda, že stále hledáme vhodný objekt, kde bychom mohli pořádat častější výstavy děl, co se nám v posledních letech podařilo koupit. Ta jsou tak zatím uskladněna v depozitáří muzea,“ konstatovala Alena Rašková (ČSSD), primátorka statutárního města Prostějova. Jak dále Večerníku prozradila, rada města na svém posledním jednání schválila nákup dalších pěti obrazů. „Za padesát tisíc korun jsme pořídili olej na desce s názvem Masky od Miloše Libry, dále za třicet tisíc korun olej na plátně Stadion Makabi Prostějov od Oldřicha Lasáka, za patnáct tisíc korun obraz Františka Třísky Hloučela v zimě a pět tisíc korun jsme investovali do nákupu Abstraktní kombinace od Oskara Spáčila,“ vyjmenovala nová díla městské sbírky Rašková.

Celková hodnota nově zakoupených děl činí sto tisíc korun. Magistrát je pořídil na základě doporučení Komise pro nákup uměleckých děl.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-