Dobré poledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skútry nabývají na popularitě po celém světě, Česko a Prostějov není výjimkou. Každým rokem jich tak v ulicích můžeme vidět více a více. A je zřejmé, že tento trend bude i nadále pokračovat, neboť ve srovnání se západními zeměmi v počtu skútrů stále ještě zaostáváme...

Narůstající oblíbenost je způsobena nižšími pořizovacími a provozními náklady než u automobilu, bezpečnější a rychlejší jízdou v porovnání s jízdou na kole, snadným parkováním ve městě a rychlejším průjezdem dopravními zácpami. Jezdit na skútru je možné po celý rok mimo několika zimních měsíců. Značkové skútry nastartují i při teplotách pod nulou, ale jízda se vzhledem k bezpečnosti samozřejmě nedoporučuje.

Parkování

S malým skútrem se místo hledá vždy mnohem lépe. Často je vidět parkování skútrů na chodnících. Ačkoliv to není v souladu s předpisy, zpravidla to není nijak postihováno. Zmiňme i snadnější vjezd do dvorů, zahrad nebo míst určených k parkování jízdních kol.

Řidičák

Malé skútry do 50 ccm (s konstrukční rychlostí do 45km/h) skýtají i další výhodu. Řidičský průkaz na ně lze pořídit již od 15 let (skupina AM). Navíc majitelé řidičského průkazu na auto mohou tyto skútry v rámci řidičského oprávnění skupiny B řídit také - a to bez nutnosti absolvovat výcvik nebo doplňovat cokoliv dodatečně do řidičáku. 

Bezpečnost

Mnoho obav k pořízení skútru pramení z obav o bezpečnost jízdy na skútru. Většina z nich je způsobena médii, která pravidelně publikují fatální nehody motorkářů. Musíme si však uvědomit, že jde o velmi, zpravidla až zbytečně, silné stroje, nepřiměřenou rychlost jízdy mimo město a často i další chyby řidiče. U skútrů je situace jiná. Pokud racionálně jízdu na skútru porovnáme s jízdním kolem - regulace rychlosti a stylu jízdy je na každém jednotlivci - řidiči již berou skútr jako rovnocenného účastníka na rozdíl od cyklistů, masivnější konstrukce může být v kritických chvílích jen výhodou a na rozdíl od kola musí být řidič ze zákona chráněn helmou.

Garážování

Ve výhodě jsou zde majitelé rodinných domů. U obyvatelů panelových a bytových domů, pokud nevlastní garáž, je možné v takovém domě garážovat skútry pouze do 50 ccm, pokud má dům k tomu účelu zkolaudovanou místnost. Skútry s vyšším obsahem válců bohužel není možné v bytových domech garážovat.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-