Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Organizátoři akce s názvem Dušičky, která se koná první listopadovou sobotu v Nivě, vymysleli další charitativní pomoc. Pro nemocné děti hospitalizované na Dětské onkologii v Brně se budou sbírat plyšoví sloni.

„Sbírka byla zahájena minulý týden. Věnovaní plyšáci budou předáni v sobotu 5. listopadu přímo zástupcům Dětské onkologie Brno, kteří budou v Nivě přítomni,“ informovala Veronika Petrželová, hlavní organizátorka Dušiček. Plyšové slony můžete nosit do kavárny Andělské dobroty, Wolkerova ulice 33, Prostějov.

Zapomeňte na Halloween, v Nivě se budou slavit Dušičky!
Zachovávání a udržování slovanských tradic se pokusí oživit Veronika Petrželová z Bousína, která v Nivě provozuje Hospůdku Na Bowlingu. „Jelikož jsme v Čechách a máme rádi český jazyk, v sobotu pátého listopadu budeme slavit a přímo velkolepě oslavovat svátek zemřelých Dušičky,“ prozradila nám Petrželová s tím, že navíc půjde o bohulibou činnost. Výtěžek z akce totiž půjde ve prospěch nemocného Davídka Vítka z Ptení a oddělení Dětské onkologie v Brně. A u toho nemůže chybět ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který se stal exkluzivním mediálním partnerem akce!
„Celá událost proběhne v uvedený den od deseti hodin za jakéhokoliv počasí v prostorách kulturního domu v Nivě a jeho okolí. Na všechny návštěvníky bude čekat mini jarmark, bohaté speciální občerstvení, soutěže, zábava, strašidelný průvod, zajímavá vystoupení, diskotéka a od desáté večer ohňostroj,“ láká všechny dobré lidičky Veronika Petrželová.
Organizátoři si od první listopadové soboty slibují velkolepý strašidelný rej. „Vzhledem k tomu, že se jedná o svátek, který neklade žádná pravidla a omezení, očekáváme účast, připlazení, vyrojení i přílet různých strašidel, jezinek, bubáků a příšerek z pohádek a i říše dětské fantazie,“ usmívá se hlavní organizátorka.
Sobotní program bude dopoledne zahájen již zmíněným mini jarmarkem s výhradně ručními řemesly.
V pravé poledne začne vyřezávání a čarování při výrobě těch nejhezčích dýní do soutěže o krásné ceny a v jejím průběhu proběhne hodnocení nejhezčího „ručně“ vyrobeného kostýmu. „Vše bude hodnoceno naprosto nezávislou porotou a odměněn bude skutečně každý účastník,“ říká Petrželová. O další dvě hodiny později se představí kaskadérská skupina MAPAJ se svými neuvěřitelnými triky a uměním, kterou vystřídá okolo třetí hodiny hudební skupina Ještěrky. Přesně v 16:00 hodin pak odstartuje strašidelný průvod, který plynule přejde ve strašidelnou stezku se stanovišti úkolů pro sladké i zajímavé odměny. Dalším programem jsou vystoupení zajímavá nejen pro děti, diskotéka, tombola a ohňostroj.
Prioritou akce je vybrat dobrovolné vstupné, které bude po ukončení a sečtení spravedlivě rozděleno a darováno Davídkovi Vítkovi z Ptení a oddělení Dětské onkologie v Brně. „Velmi se tak těšíme na každého malého i většího účastníka, návštěvníka či strašidýlko, kteří svou účastí přispějí na velmi dobrou a prospěšnou věc, jež bude nadále při dalších krásných dnech a svátcích pokračovat. Přijděte se s námi radovat a užít si jeden sychravý den plný zábavy, soutěží a hudby,“ vzkazuje Veronika Petrželová.


Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-